11 Balas

xjugak awak, sy masa preggy yg sulung 7bln bengkak kaki, punca sbb byk berjalan, selalu berdiri lama, n biarkan kaki bergantung, lepas sy urut, pakai stoking n tinggikan posisi kaki waktu tidur bengkak tu surut, secondly bengkak bila lg seminggu sy cukup bulan yg ni btl bengkak nk beranak sbb bengkak kaki xsurut²

Try pakai compression socks sis. Saya lepas bersalin, bengkak kaki teruk sbb 3 hari duduk hopsital mmg duduk je. Nak naik katil sakit sbb czer. Balik tu terus pakai compression socks, alhamdulillah okay kaki. Kat shopee pun ada, selamat mencuba dan semoga dipermudahkan urusan

Allah sis, baru perasan ada reply. Ni link nya, https://shopee.com.my/product/241251429/8333597776?smtt=0.101777119-1650683784.9

Tak la saya ms 7 bln lbh pun kaki dah bengkak, mula2 igt mcm tu jgk, org ckp kaki bengkak dah nk bersalin, tp kaki sy 7 bln dh mula bengkak, tp bersalin 38weeks lbh dr jangkaan..

Sy kaki tak bengkak lg setakat ni, cuma dh start sakit kalau byk berjln n berdiri lama..sy lg baru 21 weeks 🥹..mlm2 mmg selalu tinggikan kaki dgn bantal

saya baca arkital bengkak kaki sebab banyak sangat jalan dengan banyak aktiviti cuba rest dulu 2-3 hari sebab darah turun ke kaki selalu tu yang bengkak

punca bengkak kaki ni sbb bnyak berdiri atau bejalan sis .. rajin² naikkan kaki .. bahaya klou bengkak kaki yg melampau .. take care ok 👍

TapFluencer

tak semestinya. Lama berdiri, berjalan, duduk pun boleh bengkak kaki. Nanti bgtau nurse n doktor ya.

x jugak. Saya 7 bln bengkak kaki ..skrng dah 9 bln bru bengkak blk tnggu Masa nak bersalin je ni..

Tinggikan kaki semasa tidur , innsyaAllah bengkak surut

tak jugak sis .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan