kencing kotor

Hi mommy,macam mana nak elakkan dari kencing kotor...sy minum lebih air putih pun still ada kencing kotor lagi...

24 Balas
Tulis jawapan

Cranberry juice πŸ’ pun elok juga sis utk UTI tapi beli yang pure and concentrated. Boleh beli kat pharmacy jenama 21st century (mahal sikit yg ni sbb concentrated) atau Mark and Spencer 100% cranberry juice (harga belas2) atau ada kat market juice jenama Marigold (cranberry and apple-cheapest less than RM10). Mmg masam sangat semua ni. Minum air kosong banyak2. Elakkan minum caffein. Lepas saya tak minum caffein terutama coffee, dah kurang sangat. Air barli pun elok dan kurangkan makanan berasid mcm seafood. Sebelum pregnant saya ada berurut juga utk betulkan position bladder. Tp sekarang pregnant tak berani nak urut lagi. Hygiene betul2 jaga. Kencing jangan tahan2. Saya pun struggle dgn kencing kotor juga sis, antibiotik banyak dah telan πŸ™ ni antara yg saya cuba utk kawal and kurangkan kencing kotor. Alhamdulillah semakin okay. All the best sis πŸ’ͺ🏽

Baca lagi

Sy first checkup dah kena kencing kotor. Pdhl sy byk minum air jgk. Tapi sbb sy tataw, mgkin sy tadah air kencing yg mula2 keluar tu. then nurse ckp tadah yg tgh2. 2nd time kena baru2 ni. Kebetulan kencing tak byk pulak. Mgkin tu jgk punca sy kena kencing kotor sbb tak dpt ambil yg tgh2 smpai hjg.

Sy dlu selalu kne kncing kotor... Msuk wad bnyk kli... Sbb sakit sngt smpai x leh jln... Memapah dinding nk berjln... Call ambulans suh dtg amik... Org mngdung mmg kerap kne kncing kotor... Walaupon kita dh jga pemakanan...

sy pun kena baru ni smpai demam. mkn ubat doc bg n minum air barli. even sy slalu minum air masak still boleh kena kencing kotor. barli elok utk sakit tu. jauhkan air berkafein n air gas

-minum air ksng 2-3L everyday -minum barli ksg -jgn tahan kencing -lap petpet stiap x pas kncg -kerap tkr panties -kalo lps brsama husband trus bsuh Sis ada try bt yg atas x? πŸ˜…

Baca lagi

Kne banyak minum air masak, jgn tahan kencing, biasakan lap dari depan ke belakang utk elak bakteria merebak dari kawasan dubur ke saluran kencing, kurangkan caffeine n more vitamin C

Sebelum nak check urine . Basuh dulu kemaluan . Lepastu tadah air kencing tu yg hujung punya sekali . Bukan yg awal awal punya . InsyaAllah semua akan okay .

VIP Member

Kencing kotor ni susah mau ckp .. saya pun kena 2 kali time preggy .. pigi doktor, nnt dia bagi ubat , lepas makan dah ok dah ...

VIP Member

Sy dh redha πŸ˜… dari awal pregnant sampai 22w. Sama je bacaan dia. Last2 kena refer OnG dkt hospital. Doc declare high risk

5y ago

Urine 24jam dah amik. Check darah buahpinggang pun dah. Dedua ok tp sebab urine still ada protein and blood, terus refer hospital. Ada lg appointment bulan ni

Saya amalkan minum air barli. Rebus sepeket barli. Simpan dlm peti ais. Nk minum ambil sikit