179 Balas

Ni zincofer. Start 2nd trimester kena consume vit mcm ni. Sbb dia bukan folic acid semata2. Baby makin besar. Perlukan zat yg lebih lg. Byk option lain selain zincofer. Bgtau nurse.

Sy pun mmg lgsg xboleh masuk dgn ni. Mkn zincofer berat bdn terus turun. So nurse kk bg vit 4 serangkai. Iron tablet tu boleh diterima alam lg nk dibandingkan dgn si zincofer ni. Hahahha

Saya mkn vitamin ni pun msty saya muntah.. Sbb masih alahan gsn bau dokter sarankan saya berhenti mkn dulu tp lepas usia kndungan 4bulan saya dh boleh makan dh ubat yg kk bagi ni...

Sy makan setakat nie sekali je penah muntah..lepas tu xpenah muntah.. sy makan time perot kosong. Setengah jam lepas tu sy terus sarapan.. okay xmuntah.. #16weeks

Zincofer? Sama la dgn saya. Makan je pening muntah2. Last2 saya tanya nurse cakap boleh makan sebelum tidur. Sbb pening gile kot ubat ni. Makan terus tidur habis cerita

Kalau sis free...pegi je la terus klinik jmpa nurse yg selalu rawat sis tu.. Cakap minta tukar vitamin tu sbb x leh nk telan zincofer...nanti dia bg vitamin lain yg sesuai

yela..B4 ni mereka bg acid folic, bcomplx tu,iron n vit c..ok je sy makan.. bulan lepas dpt yg sama mcm ni...sllu sgt mual..ingtkn sy sorang je rasa bnda mcm tu..

sy pn sma mkn ni.mnta pgi2 smpai pning kpla lpastu sy tkar mkn mlm sblum tdo sama je..lpastu prgi cek up bgtau nurse ubt tu xngam dgn sy alhmdulillah dia tkar skrg da ok

Zincofer ni baik..sy mule2 pon muntah2 sbb first time..bile lme2 dh tahu waktu bile leh mkn dh ok dh..sy mkn waktu mlm nk tdo 2 jam slpas mkn..hb sy ok je xprnah turun.

Xblh mkn acid folic je sis..xboleh mkn zincofer cuba mkn ubt lain..obimin ke or iberet ke..because if kandungan dh masuk 12 minggu kena ambil vitamin lain selain acid folic..

Sye smalam check up bru 11 mnggu. Next apointment 20 hb jan ni. Tpi nurse still bg vitamin 4 serangkai tu. Ok ke?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan