BERPANTANG

Hi mommies. Sesiapa masa dalam pantang pernah tak tinggal berdua sahaja dengan baby waktu malam kalau suami bekerja? Orang kata tak elok kalau tinggal berdua je dengan baby dalam rumah lagi lagi waktu maghrib. Saya risau 😭#pleasehelp

16 Balas
Tulis jawapan

sy.. tp alhamdulillah masa ank newborn,dia tido on time.. sy pun takut jugaa.. Jaga ank time newborn ni.. bukan tkut apa.. tkut gangguan.. lgipun sy sorg.. suami kadang kne luar Kawasan.. so bila bby punya waktu tidur on time, Jenis easy bby, memudahkan sy.. dlm pkul 5 ptg, dah siap2 msuk bilik. nsib bilik Ada bilik air skali.. TV pun Ada dlm bilik.. so kunci pintu.. barang2 yg diperlukan mcm towel, botol air smua sy bawa msuk bilik. means Lepas pkul 5 takde kperluan untuk keluar bilik dah.. sy Jenis penakut sikit .. smpai lahh ank dah 3 4 Bulan.. dia dah pandai bebel.. bru ok .. skrg ank sy dah setahun 6. prasaan tkut Tu dah hilang.. Sbb 100% masa bnyk hbis ke layan dia .. main dgn dia.. takde nak fikir bukan2.. kalau sis Jenis tkut sikit mcm sy, boleh je ikut mcm sy.. yg penting jgn fikir negatif sgt..walau penakut,xboleh nak tkut sgt.. Sbb kena berani kne kuat demi anak.. Tu kt shopee Ada jual radio yg alunkan ayat2 Al Quran.. boleh beli.. nnti petang2 buka.. time bby tidur buka.. biar je pasang smpai pagi..

Baca lagi

Pengalaman saya, saya hari tu berpantang, masa saya pantang, hari raya haji, so masa tu, ramai yang datang n kebetulan melawat baby. Tapi nak jadi cerita saya pergi tidur dari asar sampai nak dekat magrib, mmg hsbnd ada kejut, hsbnd masa tu ada ttamu sikit2 lagi, so sy brdua dgn baby, mak saya ada jgk masa tu, tpi dlm bilik saya brdua dgn baby. So bila dah dkat mgrib sya terjaga, tiba2 rasa meluat sangat dengan baby, baby kat sebelah, terus ightifar, so dia mcm tak tau la ap sebenarnya, so dia mcm, 'kau g lempar anak kau' rasa Allah2, terus keluar bilik cari suami, terus peluk diaa, mak pun amik air sapu2 muka, sebab mak saya cakap pucat, takut sangat, nasib ada orang kan, tu mak saya ckp jgn tdo lps asar tu smpai mgrib tu.

Baca lagi

mungkin tak elok yg dimaksudkan sebab awak masih dalam pantang means badan pun tak 100% pulih lagi dengan nak jaga baby lagi kan. cuma untuk elakkan dari benda yg tak baik ghaib sekian sekian tu. nak dekat maghrib tutup segala tingkap& pintu, pintu toilet pun biasakan tertutup kalau tk pakai. kalau nak pasang ayat quran seeloknya biar la hormat alunan al quran tu bila dah pasang let’s say kalau awak nak main phone tu jangan la kuat kuat sangat kalau nak bukak tv better padam dulu surah. awak santai je saya pun kadang tinggal berdua je dengan anak kadang 3am husb balik kerja anak pun baru 2bulan πŸ˜ƒ

Baca lagi

InsyaAllah sis boleh buat. sy pernah alami bisikan masa berpantang. masa tu suami tak balik kerja lagi. anak meragam, muntah lepas minum susu n menangis tak henti tapi matanya tutup nak tidur. masa tu dah hampir maghrib. sy sangat letih sampai nak tertidur. dalam mamai2 tu ada macam orang cakap,,"x apa,biar je anak tu menangis kuat2. nanti dia diam sendiri. jangan endahkan dia." then sy tidur terus. husband balik pun sy tak perasan bila dia masuk bilik. sy tak tahu berapa lama sy biarkan baby sy menangis. bila dah tengah malam,,baru sy sedar. mujur suami uruskan baby.

Baca lagi

Pernah . Bersalin 2022 anak first pantang 2 minggu rumah mertua & 2 minggu rumah sendiri . Then suami kena masuk kerja dah . Plus , suami shift 24 jam tak balik ye 😊 Alhamdulillah semuanya baik baik saja. Bila dah jadi ibu ni, kena kuatlah . Plus bab agama pun. Jangan fikirkan sangat apa orang kata . Tu salah satu sebab kita tak kuat. If tempoh suami takda tu, sis pasang ayat quran . Then kerapkan baca 4 qul dekat anak ya . Saya buat macam tu .

Baca lagi
4mo ago

betul.. sama mcm sy..

Bg sye ble pantang nie x kisah la mgrib ke siang ke, klu stress tu dtg x kre waktu.. x semestinya 'gangguan' yg tu je.. Ble awak kne jge baby sorg tu, make sure hal2 lain yg bley trigger awak jd penat/emosi tu da settle/hsband tlg settle kn.. lps tu jgn byk pikir.. rsau tu ye.. tp kdg ble smpi waktu sebenar, ok je.. xde pape pun.. ble awak rse tkot, awak cntact la spe2 utk tenang kn awak.. vdeocall hsband ke kwn2 ke sedare ke utk elakkn awak rse sorg2 tu..

Baca lagi
TapFluencer

hi mummy. kalau sy mls nak dgr mulut org lain. sy pernah berpantang sendiri dgn 1st baby. suami terpaksa kerja mlm tp balik 2 or 3 pagi cm tu.. sepjg sy kat rumah tu.. elok je.. yg penting tingkap dgn pintu tutup rapat2.. waktu maghrib, psg ayat2 al quran. lepas isyak, santai2 layan kdrama atau tiktok. lgpun masa tu duk rumah apartment. jiran ada kiri kanan atas bawah. xde la rasa sunyi.

Baca lagi

Alhamdulillah, selama berpantang utk anak first dgn anak kedua… mak mertua yg jage… tapi ape yg boleh sy bagi nasihat, kuatkan semangat… sblom suami pegi keje tu mintak dia sediakan makanan ataupun apa2 jenis kemudahan utk awak dan baby… supaya awak tak perlu bergerak jauh… cukup sekadar bergerak di kawasan tempat berehat je… then beli la zikir digital…

Baca lagi

sy pernah je tinggal berdua dgn baby malam2 masa pantang, ntah pada sy xde pape pulak yg jadi. Dia waktu pantang ni satu je, kne jaga emosi. Jgn sedih2, jgn overthinking dan sbgnya kalau tak lg mudah dpt meroyan. Sy sambil menyusu dgr music di headphone, kadang sambil makan la sambil tonton MV.. awk boleh pasang ayat quran setiap kali bila masuk waktu maghrib.

Baca lagi

pernah saya bru bersalin bulan 21/9/23 hritu, suami pulak kerja ade shift pagi n mlm, time shift mlm tu saya berdua jela dgn baby dri jam 3pm ayah nye pergi kerja dan balik keesokan paginya jam 5pagi hihi, agak penat jgk lh sbb xde husband tpi kena kuat huhu n sentiasa pikir positif jgn fikir bukan2 sbb bila fikir bkn2 nnt terbawa2 tu yg jd benda x elok

Baca lagi