13 Balas

VIP Member

Saye pn same sis.. Saye Dh 22 minggu dh..setiap kali nk buat kje alahai malas nye rase nk tidur je.. Pantang baring msti tidur.. Bile buat kerje rumah sikit je dh penat.. Lepas tu mule lh loya muntah... Suami faham sbb saye sebelom mengandung memang suke buat itu ini macam tk penat langsung.. Bile mengandung ni berubah 360°…rumah kadang2 macam ape dah tk berkemas..saye selalu pakse diri buat jugak kerje rumah..suami kerje jadi tk sempat dia nk tolong kemas rumah...kalau balik rumah family.. Mak memang suruh rehat je jadi saye dapat baring2 & tidur😁kite tk mintak pn macam ni sis tapi terjadi dekat diri kn nk buat macam mane terime jelah dngn hati terbuka😅

Sy sekarang ni da msk 6minggu,xble mkn, minum air putih jer boleh, makan semua xboleh makan, nsi, lauk2 semua tu kalau tngok pun da rase nak muntah, pening dan xdpt tido malam bau2 masak pun sy da xble hidu😭😭😭kesian dengan husband msk sendiri2 kalau sahur. Sblm ini sy boleh masak tp smnjak beberapa hari ni sy da xble msuk dapur.

Saya 3bln preggy , bole masuk bihun pama je panas2 , dgn madu stick + buah .. masuk 4bln dah bahagia dpt mkn sedap2 .. masuk 5bln morning sickness balik😂

Saya masa preggy anak pertama macam sis jugak... Sampai pernah warded sebab terlalu letih... Memang tak masak hari2 suami beli lauk... Nak buat apa semua cepat rasa letih... Baring jaa... Sampai angkat tilam letak depan tv... Makan pon tak lalu... Tapi tetap kena isi perut sebab gastrik teruk masa tuu...

xpya tkut n risau dgn apa yg org nak ckp,yg pting mama & bby stabil & ckup rehat....be positif,😁memang normal bgi ibu2 mgandung ada symptom2 cmtu,hormon pn masa tu mmg x stabil lagi,so...bnyk2 kn rehat,doa & jga pemakanan dgn btl..insyaAllah...dprmudahkn sgla urusan😁

Sama macam saya.. Dah 4 bulan saya langsung tak buat pape kat rumah. Lipat baju je.. Masak pun 2x je. X larat. Lain2 semua suami buat.. Time ni la suami nak tlg buat keje rumah.. Penat tau pregnant. Hehe

Sya pun sama..awl pregnt sya jadi pemalas,suami tolong sya buat kerja ruma..mak mertua sya masak..msuk trimester 2,sya jd rajin sikit2..tapi cepat penat,asal penat jer sya rehat..suami sambung lain.

Bkn pemalas sis.. tu normal.. sbb kita alahan muntah tu buat body kita weak n need some rest..sy pun mcm tu la.. now almost 5 months tk memasak.. cuma bertuah duduk dgn fmly je

normal sis. hehe..saya pun letak kepala lepas maghrib j terus lena. takpa, time pregnant ni lah nak jadi pemalas. suami, mak, mak mertua pun tak marah asyik tido j 😆😂

Awal2 kehamilan mmg mcm tu..nt dah masuk trimester kedua ok la tu. Tp sbnarnya perkara biasa jg klu kadang2 pndai malas bt kerja.

Normal bagi orang mengandung. Bukan awk yg mintak. Janji awk cukup rehat.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan