Pelekat hijau jadi kuning ..

Hi mommies, bole bagi sy kata2 semangat. sy jdi down, sebab lepas satu satu lgi. hb low, bp low, isu berat badan sampai kena suruh ambil sample tibi dgn gdm lagi kena on ubat. journey kehamilan yg sy ingatkan smooth tpi makin nak masuk trimester 3 bnyk yg timbul. πŸ˜”πŸ˜”

10 Balas
Tulis jawapan

π‘ π‘¦π‘Ž π‘šπ‘Žπ‘ π‘Ž 4&5 π‘€π‘œπ‘›π‘‘β„Ž π‘šπ‘ π‘Žπ‘™β„Ž β„Žπ‘ π‘™π‘œπ‘€ 𝑑𝑝 π‘₯π‘Žπ‘‘π‘Ž π‘™β„Ž π‘ π‘šπ‘π‘– π‘‘π‘’π‘˜π‘Žπ‘Ÿ π‘π‘™π‘’π‘˜π‘Žπ‘‘ β„Žπ‘–π‘—π‘Žπ‘’ π‘˜π‘’ π‘˜π‘’π‘›π‘–π‘›π‘” 𝑠𝑏𝑏 π‘π‘’π‘™π‘’π‘˜π‘Žπ‘‘ π‘ π‘¦π‘Ž π‘‘π‘‘π‘Žπ‘ π‘ π‘Žπ‘šπ‘Ž β„Žπ‘–π‘—π‘Žπ‘’ 𝑗𝑒.. 𝑑𝑝 π‘π‘–π‘™π‘Ž π‘ π‘¦π‘Ž 𝑑𝑒𝑐𝑖𝑑𝑒 π‘‘π‘–π‘Ÿπ‘– π‘šπ‘˜π‘Žπ‘› π‘’π‘π‘Žπ‘‘ 𝑑𝑔𝑛 π‘Žπ‘–π‘Ÿ π‘™π‘–π‘šπ‘Žπ‘’ π‘˜π‘Žπ‘ π‘‘π‘’π‘Ÿπ‘– π‘ π‘π‘™π‘’π‘š 𝑝 π‘β„Žπ‘’π‘π‘˜ π‘˜π‘‘ π‘˜π‘™π‘–π‘›π‘–π‘˜ 𝑝𝑔 𝑑𝑒 ..π΄π‘™β„Žπ‘Žπ‘šπ‘‘π‘’π‘™π‘–π‘™π‘™π‘Žβ„Ž β„Žπ‘ π‘ π‘¦π‘Ž π‘šπ‘Žπ‘˜π‘–π‘› π‘™π‘Žπ‘šπ‘Ž π‘šπ‘Žπ‘˜π‘–π‘› π‘œπ‘˜π‘Žπ‘¦...

Baca lagi

saya tak psti tips nie membntu ke tk . sbb saya baru 15w tp ape yg saya amal nie setiap hari . saya minum susu lazz . pstu saya mkan kurma 3 biji . pstu saya minum air saffron segalas . pastu hari hari makan badam tp dlm 7 biji je . pstu rajin makan jambu batu . buah tak hari hari kalau ada buah bru makan . Alhamdulillah semua nya ok . walaupun awal awal bukak buku pink dah note risk gdm sbb saya bmi 30++ n primid tp masa minum air gula tu cek 8 . dah gdm tp doc ckp beza sikit je 2 so monitor sndri je jaga jaga yg lain semuanya ok .

Baca lagi

saya pula memang ada refer cardio di hospital before kawin and pregnant lagi, time buat buku pink terus sticker kuning πŸ˜‚ nurse kalau on ubat kena sticker merah, nasib tak de makan ubat. yang penting, nurse selalu pesan jangan stress, kena happy happy, nanti results akan baik baik je. nurse kata HB 11.4 tak ok, border. jumpa pakar, pakar kata ok je. berat je kurang tak cukup πŸ˜‚ jangan risau ok, doa selalu semoga Allah lancarkan segalanya 🫢🏻

Baca lagi

trimester ke 2,sy gdm insulin..just follow jelh cucuk 4x sehari..skrg 34w hb low, 10.1..drh tinggi*doc bg ubt,so dh terkawal dn bacaan cntik..utk hb tu mkn iberet 2x shari..skrg semua ok,bacaan gula pn dh ok..doc bgtau mg klu msuk trimester 3,akn ada masalah tu.sb bby makin besar..follow je apa kata doc,sy skrg just tggu 37+ utk serah diri.☺

Baca lagi

masa mengandung saya pun Ada issue hb low . nurse selalu suggest Makan jambu Batu,delima. kalau boleh Makan beetroot atau buat jus beetroot. HB Akan meningkat kalau tak de iron deficiency. if you have iron deficiency, KK Akan buat iron transfusion utk automatically improve or stabilkan HB count, still kena Makan jambu etc etc.

Baca lagi

sy doakan segala kesusahan dan kesakitan ibu2 yg sdg mengandung skrg, Allah hadiahkan dgn keluarnya anak2 soleh dn solehah dari rahim ibu2. perjalanan mengandung skrg akn buat kita lagi sabar untuk hari mendatang.. sbb nak besarkan n didik anak2 nanti lebih mencabar.. hehe. ttp semangat ibu2 semua

Sy pun mmg hb low dr ank 1st n now.. mmg susah nk naik hb.. anak kali ni Dr awal preggy sy minum jus delima Gulshan tu.. mkn iron 2 biji siang n 2 biji mlm atas nasihat misi dgn bancuhan air limau atau jus delima tu.. Alhamdulillah mmg mnjd hb naik sedikit demi sedikit lega dah nk bersalin ni ni

hb saya pun drop dari 13 kepada 10.7 .. saya stop minuman kaffein dan teh (suka minum teh o dan kopi kosong) .. alhamdulillah bacaan hb naik lepas stop teh dan kopi.. saya pun berisiko primid dan gdm sebab bmi 30+.

Sama mcm saya. Dr hijau ke kuninng. Baru week 12. Sbb sy hb low. Mcm2 darah ambik nk cek itu ini. Pastu kene refer o&g lagi mengenai scan perut . Tp sy positif jelahh. Mls nk fikirπŸ˜‚

dlu nurse ajar sy byk kn mkn jambu batu klu nk naik kn hb. 1 lg sy mkn paru jgk.