Pregnant dan puasa

Hi mommies, ada tak sesiapa yang dkt sini first time pregnant dan berpuasa? Saya da 34w, masuk hari keempat puasa ni selera nak makan nasi atau benda heavy langsung takde ya. Tapi mampu la bertahan, baby pun ok gerak cukup. Saya memang lebih dari cukup minum air dari berbuka sampai la ke sebelum imsak tu tapi still rasa dehydrate. Kadang nak berbuka sayang, sebab memang nak minum je makan tak selera. Ada sesiapa boleh share tips tak mcm mana nak stay hydrated sepanjang puasa ni ? Thank you mommies

3 Balas
Tulis jawapan

sy dah 38w alhamdulillah puasa x rasa lapar atau dahaga sgt pun.baby pun alhamdulillah aktif.lagi2 sekarang kerap ulang alik pergi klinik sendiri dgn cuaca yg panas ni.kalau ikutkn minggu2 terakhir ni tidur pun susah dan kurang rehat sbb sy Masih ada anak kecil tp alhamdulillah masih bertenaga..sy cuma amalkan sahur buat air rendaman kurma 3 biji Dan minum air kosong lebih.minum selepas mkn nasi.kalau susu pun boleh rendam dgn kurma sekali..Dari anak first sy buat cmtu. InsyaAllah bertenaga smpai berbuka..

Baca lagi
3mo ago

Saya buat mcm sis , malam rendam Kurma 3 biji. Minum dgn susu. Nasi makan + susu Kurma. still tak boleh go. Huhu kadang sehari tu boleh puasa. Esok tu seharian mengeras. Last2 contraction dtg awal. Kena warded . Nasib lah tiada bukaan lagi

Saya 37w xboleh nak puasa full. Baby jadi kurang aktif. Elok saya minum air sejuk trus aktif. Macam mana lah hak puasa full niii๐Ÿ˜ซ

3mo ago

Saya pun da 2 hari tersangkut sebab muntah2. Jadinya saya buka je sebab taknak mudarat diri. Takpe mommy, semoga pengorbanan kita semasa pregnant ni Allah gantikan dengan ganjaran yang lebih besar ya. Amiiin โค๏ธ

Mkn kurma. Atau cmpur chia seed dlm minuman