gula tinggi

Hi mom yg berpengalaman. 2minggu lepas sy kena minum air gula . Rabu ni kali kedua kena minum air gula sbb gula sy tinggi . Macam mana nak kurangkan gula . Apa perlu sy buat ?

14 Balas
Tulis jawapan

Masa 1st bsp, bacaan sy ok. Faktor umur dan high risk pregnancy, sy kena check bsp 2 minggu sekali. Nurse ingatkan spy control makan bukan sekadar nak jaga masa check bsp je tapi sepanjang mengandung. Bt ms skrg sy amalkan minum susu pagi shj. Banyakkan makan buah. Air 2 liter sehari. Lunch makan suku2 separuh. Nasi dan protein segenggam n sayur separuh pinggan. Air manis x minum. Harapnya oklah lepasni. Semoga semua ibu n baby sihat2 aje 😊

Baca lagi

Nak cepat turun minum air barley lagi senang...mkan kena 2 jam sekali lepastu boleh pantau kat farmasi cakap nak check sugar blood nanti tau la tu berapa tingi ke tak tinggi kena selalu pantau....saya pun hari tu lepas minum air gula 10.2 tinggi lepastu nurse ajar cara mcam mana cara dia baru tau....skrang paras gula dah maintain dah...dah ok

Baca lagi

Control diet. No air manis, kurangkan nasi @ gnti beras perang, ganti roti putih ke roti wholemeal, mkn mlm sblm pkl 7@ 8, bykan minum air putih, mkn byk sayur n protein, susu waktu pg segelas (susu hl low fat kotak wrna merah).

Mkn ikut suku suku separuh..jaga makan hari2.. Jgn jaga makan wakyu nak bsp ja.. Mcm saya gdm mkn ubat metformin da.. Xdapat nak kawal mkn.. Even mkn suku2 sparuh pn, bacaan bsp tetap atas 6

5y ago

2 hour after makan

Saya ada cara yg sgt berkesan. Risau tak blh nk telan je. Mkn peria katak.. sgt bagus utk turunkan gula dlm masa yg sgt singkat. Rebus peria tu, pastu minum air rebusan tu.

Kurangkan kuantiti makanan.. Terutamanya nasi.. Sya pun sama.. Tinggi gula.. Kurangkan kuantiti makanan ok dah bacaan gula..

VIP Member

Kenapa sampai 2kali minum air gula dlm sebulan... berapa bacaan sis selepas minum air gula hari tu

Awak try kurangkn karbohidrat n gula...bykkn mkn sayur, buah Dan protein..

VIP Member

Kurangkan makan roti ng sy sbb roti mbuatkan bdn sy tgi gula wpon roti kosongπŸ€—

5y ago

Jgn mkn roti putih... roti gandum xpe tp limit 2keping sahaja

Control pgambilan karbohidrat n brg manis2..