urus uri

Memandangkn kita skrg di norma baru n suami takleh teman,bila uri akn di bg pd kita?sbb hsptal tmpt saya,suami boleh hntar smpai pendaftaran je then di suruh balik..

17 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Suami xboleh masuk labour room dan xboleh teman di ward walaupun waktu melawat... Uri akan di pas kepada suami oleh nurse... Lepas bersalin anak akan dibawa kepada suami utk diazankan kejap dan suami akan jumpa ada semula bila nk keluar ward... Naik di ward nanti mmg tiada sesiapa ahli keluarga termasuk suami dtg utk tgk kita di ward..dimusim covid tiada waktu melawat dibenarkan Masuk..xboleh masuk.. kita akan jumpa suami semula time suami kne naik ward utk sign surat dan bawa kita pulang ke rumah... Bertabah bersalin di musim covid19.. Tapi pastikan suami sentiasa tunggu walaupun xboleh masuk sbb apa2 mereka akan cari suami kita utk uri,azan anak dan sebagainya... Info dripada 3org member saya yg bersalin dah pada musim covid tahun ini... saya punya due pula tahun depan...mudah2an semua dipermudahkan... brg2 nk naik ward better kita pegang siap2...kalau suami nk hntar makanan ka apa ka time kita ada dlm ward nnti..semua urusan antara kita dan suami adalah gaurd yang akan tlg pass kepada kita... okey ya semua..semoga bertabah, think positif,prepare fizikal mental dan ayuh kita perangi covid19

Baca lagi
VIP Member

Lps uri d keluarkan terus nurse bg kt sy. Sekali bw masuk wad terus. Sy bakal brsalin kali ke4. 3x brsalin sblm ni xpernah husband ada sekali. Dia tidur sis, tidur... Kebetulan stp kali siap brsalin, bkn waktu melawat. Jd tidur je lah dia kan... Wktu melawat bg kt husband atau mntk tlg nurse bg kt dia y tunggu kt guard pintu wad. Rutin sy, lps sy brsalin, dia bgn tidur dan terus pulang ke rmh utk setelkan uri. Esoknya baru dtg blk ambik sy n baby πŸ€—

Baca lagi

Saya baru bersalin 7/11/20 Husb boleh masuk dewan bersalin dekat kaunter je , jdi boleh la sembang2 kejap Kalau nurse dah paggil msuk bilik bersalin suami tkleh teman Tapi nurse semua bnyk bg semangat 🀣 ingt lg nurse perempuan india tu , siap belai kepala saya mcm dia pulak husb saya .. Dalam wad boleh masuk urusan saya dan baby sekejap Saya bersalin hospital kerajaan Hospital kulim kedah

Baca lagi

pesan suami.. sguhpun xbole teman di lr..xbole stay dkt wad teman kta..pstikan dia jgn prgi jauh2.. pgg fon sntiasa utk peka misi call. misi cll utk inform da brslin..amek uri..utk azankn.. jgn g balik dlu pulak.. sy mmg psan pd suami. jgn prgi mne2.. xdpt teman xpe.tp jgn jauh.. lps sy brslin..lps urus smua.nk balik kjp urus uri ke mndi ke berak ke bru bolehπŸ˜‚

Baca lagi

kalau di HTAA ...dh nak masuk labour room.. nurse mintak call suami suh dtg...lepas kita dh siap uri diserahkan pada suami...suami buleh dtg ward utk bantuΒ² ape yg patot...tp xleh lamaΒ²... buleh dtg hantar brg...dan jgn risau musim covid...kita pun xlama duduk dlm ward tu...

saya bersalin 2/11..masatu uri di bagi kt saya lepas bersalin..dan kita akan bawa uri tu sekali masa kt ward..lpastu call la suami suruh ambil uri dan azankan baby sbb takde masa melawat kan sekarang..πŸ˜…

VIP Member

Macam saya sebelum ni, bersalin pun suami tak teman. Tapi bukan masa musim covid. Lepas bersalin tu, nurse bagi kita uri tu dan kita bagi kepada suami masa suami dtg melawat.

suami tak boleh teman. brg2 semua pass kat guard. lepas bersalin blh inform suami utk ambik uri. kwn sy ambik uri anak dia kat guard je. dugaan bersalin zmn covid ni.

lepas je bersalin, dia bagi uri dekat kita and kita naik wad dengan uri tu. dah naik wad, suruh husband datang wad, bagitau guard suruh ambil uri dekat wife. sekian

Lpas bersalin masa nk tolak ke wad tu nnt dpt jumpa suami sekejap nurse tunjuk baby & bagi uri sekali. Lpas tu balik.