19 Balas

Sis boleh cuba letak daun kobis, tapi jangan lama2 nanti susu kering. Daun kobis ni untuk hilangkan rasa sakit ja sebenarnya sebab rasa sejuk. Saya kerap jadi dari anak 1st dan sekarang anak 2nd... Saya tak letak kobis, saya sikat bahagian yang bengkak tu... Better buat masa mandi, atau selepas mandi... Sikat slow2... Tapi lama... Memang akan rasa sakit sebab sikat kat tempat bengkak tu, tapi bila buat lama2 akan terbiasa... Jangan sikat kuat2 nanti melecet... 1 lagi masa susukan anak urut kat tempat bengkak tu... Tips ni doktor yang ajar... Sambil nyusu sambil urut... Insya Allah akan cepat surut... Harap tip ni membantu...

Yg berkesan untuk saya, mandi air suam yg panas sikit, jgn panas sgt smpai melecur pulak ye. Sambil mandi tu urut mana yg rasa berketul2. Lepas da mula keluar susu kena perhatikan ape punca breast membengkak. Kadang sbb pakai bra yg ade wire boleh jadi sebab gak. Kalau ade bidan yg pandai urut, boleh upah bidan. Kalau x jalan gak, boleh jumpa doc n doc ade ubat untuk lancarkan mana yg sumbat boleh bg susu keluar dgn lancar.

Cara saya, mula2 saya letak kobis dlm bra. Biar kan few hours, saya tuam dgn ice pulak, pastu baru tuam kain suam. Makan painkiller than pump. Saya bengkak susu seminggu baru surut. Sampai pergi klinik menangis depan doctor. Mmg takde ubat. Doctor bagi saya ubat painkiller je utk tahan sakit masa nak pump tu. Lepas pump nanti mesti akan keluar mcm lendir pekat dari breast tu pastu confirm lega punya.

VIP Member

Tuam sejuk dulu then tuam panas bergilir2 sampai breast rasa lembut.Urut perlahan2 dgn tangan,jgn pam waktu breast bengkak.boleh menyebabkn kerosakan tisu breast. Cuba marmet.(perah menggunakan tangan) lurut breast perlahan2 dri pangkal hingga ke areola. Jgn letak kubis,kubis boleh menyebabkn susu cepat kering. Kerapkan df baby.

Haritu lactaction nurse ajar sy tuam dgn kain rendam air suam smpai jd sjuk berulang2 smpai breast rasa lembut. Buat kain tu membulat keliling breast. Then bila dh lembut tu rasa tmpt yg rasa ketul2 (breast ductules) slow2 urut. Insya Allah kurang

thnks sis..sy cuba

Sakit bahagian mana ? Puting ke ? Takut tersumbat je. Macam sy, bengkak sebab tersumbat. Sy keluarkan sisa susu yang dah keras tu guna jarum. Berdarahlah sikit. Tapi, lepas je sisa susu keluar, terus lancar. Memancut sendiri bila penuh.

Ish tkotnya smpai kena cungkil..ade jual cream sis..kat farmasi.supaya puting jd lembut dan xtrsumbat kerap.

Kalau saya, minta suami tolong urutkan breast saya yang bengkak atau suruh dia hisap puting. Sebab hisapan lelaki lebih kuat berbanding si kecil untuk mengeluarkan susu badan.

boleh ke mintak suami hisap? nnti klu dia minum susu takde ape ye? sy tgh bengkak susu ni nk bg bby hisap, bby tak kua lg hihi. boleh ke suami yg hisapkan?

Letak daun kubis mcm cup diatas breast ataupun daun betik dilumatkn dgn sedikit kapur dan dilumur pada breast dan sekitar ketiak. Yg ni mmg berkesan pd kakak sy.

Saya pun pernah bengkak susah nak surut. so saya just makan supplement lecithin blackmores. inshaallah makan malam, subuh dah surut

Banyak susu tu..bestnya. sya xprnah kne bengkak susu..sb xde susu..xthu kenapa..bby ngis susu kurang gaknya.pump pon susu xkuar.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan