Hospital Bersalin

Korang prefer bersalin dekat hospital Kerajaan atau swasta? Mana lagi better? Boleh bagi pendapat x?? #seriusnanya #firstbaby #ingintahu #pleasehelp #firstmom #bantusharing

24 Balas
Tulis jawapan

kalau ikut pendapat saya, saya prefer bersalin di swasta. 1st, of course layanan dari doc & nurses baik2. doc sgt detail and nurse pun byk membantu especially untuk first mom yang takde pengalaman bersalin dari labour room sampai lah kita discharge. tak perlu tunggu katil mcm certain hospital gov. for sure bilik kita dah ada lps keluar dri labour room tu. ada masa, nurses yang handle baby, so kita boleh rest. and byk lagi kelebihan dari segi services. Even lepas balik dari hospital and dlm beberapa hari berpantang tu, doc dorang akan call kita tanya, everything okay ke? ada masalah ke etc. 2nd, bilik yang selesa and lebih privacy. husband nak temankan kita pun lebih selesa. toilet tak perlu share dgn org lain. saya stay 2malam sebab anak suspected jaundice & Alhamdullillah, everything was smooth. yang lain2 macam foods, dapat byk free gifts tu just additional advantage je. ni just my opinion sbb pernah bersalin di swasta. tapi ramai jugak yang okay dgn hosp gov, terpulang atas masing2 😊

Baca lagi

Jom bandingkan dan sis buat keputusan.. Swasta : Mahal, service baik dan peluang ahli keluarga bersama lbh if normal delivery 1-2 days, if czer 1 week duration sblm blh discharge, if emergency cases mereka tak dapat handle final choice mereka hantar ke govt to treat it. Ada opportunity untuk memilih doc dan privacy juga..So? Berbaloi ke?????? ikut kemampuan. Govt : Murah utk citizhen, normal delivery 1-2 dan czer 3-4 atau kritikal serious 1-2 minggu ikut cases anggaran, visiting hours n limited person to visit...govt service sendiri dan mempunyai ramai teman bersama ada juga bilik gred, bersih juga..experience lebih sbb ada ramai pakar juga dah bersiap..tak blh pilih doctor, so??? if tak mampu blh la bersedia option gini Ini hospital...pada pandangan saya, btr govt dan lepas discharge berbaloi lagi spending on berpantang..kejap je bersalin itu dan masa berlalu pantas...yg penting cepat discharge insha allah dgn keadaan normal🀲

Baca lagi
2y ago

Anak kuning pun mak boleh discharge dulu. Anak sahaja yang duk hospital. Takde mak betapa sekali kat hospital sampai seminggu 2 πŸ™ƒ

Whats the need for the comparison? ☺️ Mana mana okay, government okay, swasta okay, yang bayar murah okay bayar mahal pun okay, affordability lain lain, Both government and swasta, service lebih kurang, sometimes if you’re lucky you can experience both the good and the bad of both πŸ˜‹ If boleh afford without susahkan orang lain then go for it, nothing to worry just go for it Sbb i know some yang sanggup berhutang just for the sake nak beranak kat hospital swasta which is bad so yeah, and end up suami kena kerja extra hard pulak hmm, carilah duit sendiri kan πŸ€” Advise to all, never go for something for the sake of glamour or name β™₯️

Baca lagi
2y ago

setuju tu. Sy pun selesa dgn kerajaan. alhamdulillah nurse dan doc baik². Semua luck. Sy rasa kalau ada yg dpt angin tak baik tu elakkan dari overthinking sbb nnt kita tambah rasa tak selesa. Swasta sy mmg belum rasa bersalin sbb bila dgr kawan kata cecah hampir 10k utk caesarean,sy tak mampu😁. Sbb kalau kita nak kira bajet terpaksa kita kira sampai Max kan takut apa² jadi.

saya rasa klu ada duit lbih better g swasta sbb pengalaman saya pergi kerajaan ..even saya ada contraction dan x tahan sgt tapi bukaan 1cm doktor soh balik.padahal bbrp jam lps tu,dah 3cm..blh pulk doktor tu ckp u dtg hari ni bukaan 1.sure esok bukaan 8..die x phm ke rasa contraction saya tu dah teruk giler.pastu bila dah dtg 6 pgi tu,bukaan 3cm baru doktor bagi admit..mcm minta sedekah rasa..dgn tggu katil dri kul 7 am smpi kul 5 ptg tanpa baring atas katil menahan contraction..sbb saya x pernah admit kt hospital kerajaan..selalu gi swasta jer..1st time rasa admit kt hospital kerajaan..memang jauh beza

Baca lagi

sya x prnh merasa bersalin kat hosp swasta , tp kalo dgr pengalaman org lain mmg swasta lg bagus bhgn privasi . siap boleh pilih doc mna yg kta nak utk assist kta masa bersalin nnt.. keselesaan itu pasti.. sya 3 3 ank bersalin d hosp kerajaan , alhamdulillah. mmg OK . rezeki sya dpt doc & nurse yg baik2 belaka . siap bole bwk cerita mcm kwn sendiri . xda pengalaman yg buat trauma bersalin kat hosp kerajaan setakat ni , lgpun admit mmg x lama.. 24jam jaa pastu bole balik rumah . berkenaan bil , sya foc sbb guna GL suami .

Baca lagi
2y ago

Rosnani Abas : kan , alhamdulillah semuanya OK saja . kalo bersalin kat swasta ttpi tetiba ada risiko , dorg akan hntr ke hosp kerajaan jg sbb hosp kerajaan ramai doc pakar . sya antenatal check up 3 3 klinik swasta tp bersalin kat hosp kerajaan , dorg terima saja xda mslh. Ra : sya org Sabah . Ank ke-1 & ke-2 sya bersalin di hosp Likas . tetapi skg masa2 pandemik ni , hosp Likas lebih utamakan/khusus utk pesakit covid so ank ke-3 sya bersalin di hosp Tuaran ( 30/03/22 ) . dua2 pun hosp kerajaan , dua2 hosp rezeki sya dpt layanan baik2 belaka .

Kalau mampu swasta je laa sis.. org tua2 kata β€˜sama je sakit bersalin’ .. tp pglaman sy, layanan sgt berbeza. Biasa laa gov kn ramai patient.. nk menunggu cek dr dah sekian, menunggu katil/ward sekian.. sy dah turun tnda, pergi gov, dari x sakit jadik sakit menunggu lama dekat kerusi pnjang tu.. last2 tukar fikiran bersalin di swasta.. alhamdulillah rezeki anak..

Baca lagi
2y ago

Sokong πŸ’―. Selalu sangat orang cakap sama je sakit bersalin kat swasta dengan gov. Tapi pada saya tak sama langsung. Layanan tu yang paling penting sebab nak bersalin ni emosi tak stabil. Dengan lepas bersalin kalau gov terus kena jaga baby sendiri walaupun czer. Pengalaman kawan saya. Emergency czer dah la bius penuh. Sedar2 terus kena jaga baby, susukan baby sendiri. Suami pun boleh masuk waktu melawat sahaja. Beza dengan swasta. Baby dekat nursery. Suami boleh jaga kat ward 24jam. Kalau nak tengok baby, panggil je nurse nanti nurse hantar ke ward. Boleh rehat2. 😊

VIP Member

Kat sana half kerajaan half swasta ada? Hospital half ni pun okay. Layanan mmg best. Bilik bersalin private. Pakar yg sambut baby. Cost pun masa tu saya stay 3hari dalam RM1K+ termasuk ubat yg kita mintak masa dlm ward and yg diberi masa discharge. Boleh lah utk yg nak keselesaan tapi tak berapa mampu utk stay hospital full swasta.

Baca lagi

jika mampu blh pegi swasta, layanan lbh baik banding gomen. sy dlu masa nk bsalin kena serah diri, register pkul 8 pg jam 5.30 ptg bru dpt katil. tp time tu covid tgh hebat. katil wad penuh. bg sy layanan hsptl gomen ok je. tp tula kena ambil drh smpai 2 kali sbb drh first tu blh pulak doc ckp file tu tak jumpa. tadah jela time tu.

Baca lagi

Ikut kemampuan sis la kalau nak bersalin mana2 pun sakit sama je. saya anak first beranak kat hospital kerajaan pun okay je.. alhamdullillah saya dapat doktor gan nurse yg baik2 layanannye.. hospital kerajaan ni banyak doktor pakar so tak jadi masalah la kalau ada apa2 masalah yg serius sbb dah ada doktor pakar kann..

Baca lagi

Jika mampu, okay je pergi swasta. Saya takde pengalaman lagi Hosp swasta. Saya bersalin di Hospital Kerajaan, doctor nurse dan service yang diberikan semuanya, Alhamdulillah okay. Cuma nak dapat katil kosong tu seharian menunggunya 😌 datang 7 pagi, dapat katilnya 9 malam πŸ˜‚

2y ago

kalau tgh boleh tahan contractions tu takpe..kalau ada yg tgh dtg sakitΒ² tu.. fuhh nak tunggu 5min pun seramπŸ€ͺ