Low Hb semasa mengandung..Now my preggy week14

Kerap pening..Tak dapat nak makan ubat dari hospital sebab akan terasa muntah balik..So ada apa-apa jenis ubat lain yg boleh diambil selain dri ubat hospital?

26 Balas
Tulis jawapan

minta nurse suggest kan .. sya dlu pun mcm sis xbole minum ubat dari kk, smpai kdang skip minum ubat nurse suggest minum ubat lain..hb drop pula agak risau makan semula ubay dari hospital ..slepas minum ubat rasa nak muntah makan manisan sikt..untuk sedapkan tekak tak pun minum suss

Awak makan ubat yang mana ? Memang dari awal makan akan muntah ke ? Kalau memang tak serasi boleh minta tukar ubat dekat nurse . Ubat kk bagi ada dua jenis satu yang kapsul merah sebiji (gabung semua vitamin) lagi satu ada 4 biji (asing vitamin)

5y ago

Saya mkn ubat yg 4 biji asing tu lah..tablet iron yg caler coklat tu yg xdpt nk masuk

Meh try minuman sarang burung...tiada bhn pngawet...sesuai utk semua golongan brmula dr umur 3thn keatas...ibu hamil pn blh cnsume...blh naikkn hb...dlm masa yg sama kulit pn cntik...wasap sy utk details 016-2112189šŸ•ŠšŸ˜˜

5y ago

Yg blh siap minum tu...cntct sy ye..wasap.my/60162112189

VIP Member

U can try the traditional ways sis.. Try mkn mknanan wrna merah.. Mcm tomato, bayam, buah delima, epal n yg seumpamanya.. Sa bgtu sis pasal if i try to eat the medicine from clinic, sa kna constipation huhu

5y ago

Skg sya bru nk try jus delima..Mudah mudahan lepas ni dpt naik kn jg hb sya..tq inform nyaaa

Boleh ambil supplements such as iron tablets, b complex and vitamin C. Shaklee brand bagus juga. Saya pun consume and at the same time jual juga untuk bantu ibu2 hamil and memang bagus.

VIP Member

obimin + air masak = muntah šŸ˜… ye.. obimin + jus oren.. tkda jus.. sy guna limau kasturi.. agak2 masam gitu.. start bulan puasa makan waktu malam.. alhamdulillah hb stabil lagi

Baca lagi

saya consume blackmores for pregnancy n mkn buah byk sikit.. mkn ubat kk saye susah nk buang air n jadi sembelit.. iberet too strong for me n xbole terima..

Saya makan obimin dan iron tu dgn air perahan lemon. Alhamdulillah so far takde rasa nak muntah, kalau minum dgn air masak mmg akan rasa nak muntah.

sya makan ubat masa seblm tdr.. Nurse kata asal kita makan ubat tu.. x kisah siang ke mlm..yg penting Perut kosong...šŸ˜‰

5y ago

Sma la...sya pun baru nak try minum before tdr..Tq yahh

Makan obimin je... Mnta tukar ...kt klinik bgitau tk bolh telan vit tu.. Nnti dia bgi obimin