MORNING SICKNESS 😟πŸ˜₯😭😒😣

Kawan2...mcm mane nk overcome morning sickness ni? sampai stress dibuatnye. kadang2 nangis sendiri.. tak semua preggy mother, mintak cmni kann.. tertekan saya. saya makan untuk muntah. terpaksa makan untuk baby... 😒 walaupun tak boleh nak makan, kena makan jugak πŸ˜₯ asal makan je muntah.. 😒 tak boleh tengok ayam dgn ikan, mesti muntah2. makan yg tak ade ayam gn ikan. paksaa jee tekak ni. tapi muntah jugakk.. dah mcm ape. lemauuu je, tak bersemangat. 😒 mcm mane ye nak hilang morning sickness ni,? takut baby tak dpt zat yg cukup, dgn keadaan sye cmni. πŸ˜₯😒😟😭😭😭😭😭

14 Balas
Tulis jawapan

x boleh juga kalau x makan.. nanti drop hb.. kalau darah hb rendah, byk appointment lagi kena bt.. ada yg sampai kena jarum d punggung.. tapi sy lain lagi kes.. masa tu sy x lah teruk sangat.. tapi mmg dah kena warning naikkan hb dlm 3x kalau x jugak , sy kena jalani proses tambah cecair zat besi dalam badan.. jadi bila sy trpksa accept utk dptkan proses ni, sy pun baring cucuk masuk air warna hitam pekat mcm kopi. itulah cecair zat besi. byk yg nmpk ingatkan sy dah kritikal sgt. tapi x juga.. masi bole senyum jalan2.. sy cuma kurang zat besi n hb low.. tanda2nya sy cpt penat,kuat mngntuk,lmbt berjalan,lemah dan suka tidur. then x konsisten makan ubat.. lepas dpt dlm 2x ikut proses tu masuk air hitm dlm bdn, sy rasa lebih bertenaga.. alhamdulillah takda kesan buruk mcm xda sakit kpla, xda gatal2 kulit ,xda rasa muntah dan plbgai akibat proses tu.. semua ok sy ngam proses tu..

Baca lagi
VIP Member

Sis jangan stress.. Memang biasa kalau morning sickness ni, tapi sis layan je..jangan terlalu pikirkan sangat, saya hampir 3bulan tak dapat makan yg betul sebab morning sickness.. But alhamdulilah husband support saya, semua dia yg masak.. Kalau rasa tk boleh makan nasi, cuma makan buat.. Buat yg berat like jambu batu.. Air cuba sis minum ribena mix berry, saya minum tu sebab ada manis2 masam.. Cuba sebolehnya minum air masam sis.. Saya dulu pun pernah masuk ward disebabkan kurang air dalam badan disebabkan muntah2 and boleh menyebabkan kencing kotor.. Tu yg masuk ward..

Baca lagi

Sabar sis..macam saya juga..makan apa aje muntah..baru makan 2 3 suap dah muntah..sampai 25 minggu muntah2..saya siap mengadu kat misi kat doktor..tanya ada ubat tahan muntah tak..diorg cuma kata..bersabarlah kalau muntah2 takde ubatnya..apa yang saya buat..saya akan makan kerap..sekerap yang boleh..tapi dalam kuantiti sikit..saya lebih kan buah2an..kadang2 saya buat bubur nasi bila dah lapar sgt..nak tak nak..kita kena juga makan..paksa aje makan..sentiasa positif..

Baca lagi

awal mengandung memang mcm nie. sama mcm sy. masuk air doc cakap buah pinggang kering... sebab muntah. tp org alah kuat nie special sikit.. kandungan kuat. anak sihat. skrg sy 22w masih ada lagi muntah pagi hari tp xtruk MCM awal2 8kali sehari muntahπŸ˜‚ sabar lah byak2.. nanti dah 4 atau 5 bulan.. selera dah mula ada...

Baca lagi

sma mcm sy. br 9weeks, makan muntah makan muntah tp 2hari ni sy setkan mindset sy jgn pkir lgsung psal muntah.. nk makan makan je.. and yes mmg berhasil.. actually mindset kita kot.. mmg laaa mual jgk tp xsteruk sblom ni.. skrg xlah hbis keluar, muntah pon sikit sgt je

Saya pun mcm tuu, makan je muntah, kakak ipar saya sruh jgn mkn mknn berminyak. Saya try mkn sup2 alhamdulillah dah x muntah2. And klau boleh mkn buah banyk2. Boleh kurgkan muntah jugak ☺️☺️

sy pon cmni sis masa awl kehamilan.. siap xleh hidu bau suami. tpi sy backup ngan mkn buah pisang, tembikai dan orange.. alhamdulillah hb normal, tpi berat bdn susut sngt. πŸ˜…

VIP Member

sma la air suam pn saya muntah kn apa lg makanan. masuk kandungan 4bulan alhamdulillah selera mkn mbuak2..sabar la sis tu la nikmat mgandung.

try n errorr mknn yg dpt msuk kt tekak sis,, tp bpada2.. sy dulu bubur mcd je dpt msuk utk bbrpa hri.. dh ok skit bru dpt mkn nsk

VIP Member

Dulu i boleh telan buah je. Minum air masak pun muntah. And mandi byk kali makes me feel better