MORNING SICKNESS 😟πŸ˜₯😭😒😣

Kawan2...mcm mane nk overcome morning sickness ni? sampai stress dibuatnye. kadang2 nangis sendiri.. tak semua preggy mother, mintak cmni kann.. tertekan saya. saya makan untuk muntah. terpaksa makan untuk baby... 😒 walaupun tak boleh nak makan, kena makan jugak πŸ˜₯ asal makan je muntah.. 😒 tak boleh tengok ayam dgn ikan, mesti muntah2. makan yg tak ade ayam gn ikan. paksaa jee tekak ni. tapi muntah jugakk.. dah mcm ape. lemauuu je, tak bersemangat. 😒 mcm mane ye nak hilang morning sickness ni,? takut baby tak dpt zat yg cukup, dgn keadaan sye cmni. πŸ˜₯😒😟😭😭😭😭😭

14 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Sis jangan stress.. Memang biasa kalau morning sickness ni, tapi sis layan je..jangan terlalu pikirkan sangat, saya hampir 3bulan tak dapat makan yg betul sebab morning sickness.. But alhamdulilah husband support saya, semua dia yg masak.. Kalau rasa tk boleh makan nasi, cuma makan buat.. Buat yg berat like jambu batu.. Air cuba sis minum ribena mix berry, saya minum tu sebab ada manis2 masam.. Cuba sebolehnya minum air masam sis.. Saya dulu pun pernah masuk ward disebabkan kurang air dalam badan disebabkan muntah2 and boleh menyebabkan kencing kotor.. Tu yg masuk ward..

Baca lagi