tolong cara naikkan HB , HB Saya LOW

ibu ibu boleh bantu saya tak cara naikkan HB dgn cepat, sekarang 35week , dh mkn obimin iberet sampai dokter tukar maltofer .๐Ÿ˜ฟ saya makan ikut aturan yang di suruh, kena mkn masa prut kosong, ubt tu 3 biji satu hari sy kena mkn. saya byk ambil delima brokoli pati delima pegaga, susu kurma, kismis , ๐Ÿ˜”. saya tak nak masuk darah sebab kita tak tahu darah org lain msuk dlm bdn tu mcm mana..

13 Balas
Tulis jawapan

sye mkn maltofer fol 1 biji je 1 hari,tu pn selang2 sbb smbelit tp sye mkn mnyk klapa dara 3 biji 1hari,hari2 sye mkn sbb nk elakkan smbelit..tp hb sye slalu ok..mse 30 weeks prnah skip mnyak klpa dara sbb ble x mkn maltofer,smbelit pn xde jd sye xmknla mnyk klapa dar,lpas tu hb turun jd 11..sye pn mkn balik mnyak klapa dara,skrg ni 35 weeks hb sye 12.8..spnjang pregnant,sye mkn 6 peket je maltofer,bnyk mkn mnyk klpa dara je.tp sye amal mnyak klapa dara bkn sbb nk mudah brsalin tp sbb tuk elak smbelit sbnarnye tp dlm msa yg sme bnyk jgk kbaikkannye..

Baca lagi

๐œ๐ฎ๐›๐š ๐š๐ฆ๐š๐ฅ๐ค๐š๐ง ๐ฆ๐š๐ค๐š๐ง ๐ฃ๐š๐ฆ๐›๐ฎ ๐›๐š๐ญ๐ฎ. ๐ฌ๐ฒ ๐ฉ๐ฎ๐ง ๐ก๐› ๐ฅ๐จ๐ฐ ๐ฃ๐ฎ๐ ๐š๐ค ๐ฉ๐š๐ฌ๐ญ๐ฎ ๐ฌ๐ฒ ๐ฆ๐ค๐ง ๐ฃ๐š๐ฆ๐›๐ฎ ๐›๐š๐ญ๐ฎ , ๐š๐ฅ๐ก๐š๐ฆ๐๐ฎ๐ฅ๐ข๐ฅ๐ฅ๐š๐ก ๐ง๐š๐ข๐ค ๐ฌ๐ข๐ค๐ข๐ญ . .๐ฉ๐š๐ฌ๐ญ๐ฎ ๐ฎ๐›๐š๐ญ ๐ญ๐ฎ ๐ฆ๐ค๐ง ๐ฆ๐ง๐ฎ๐ฆ ๐๐ ๐ง ๐š๐ข๐ซ ๐›๐ฎ๐š๐ก , ๐ฎ๐ญ๐ค ๐œ๐ฉ๐ญ ๐ฌ๐ž๐ซ๐š๐ฉ . .

sy pun ada mslh hb.. skrg dh 36w.. dr awal pregnant hb tak penah naik 10, bulan lepas sy start makan kurma atleast 3 bji sehari dgn buah naga, lepas tu caffein mmg 100% tolak tepi, baru2 ni cek alhamdulillah dh naik 11.. tp doctor suh bg naik lg hrp2 cek minggu depan naik lg.. semoga mommy semua dipermudahkan urusan bersalin.. inshaaAllah aamiin ๐Ÿ˜Š๐Ÿคฒ

Baca lagi
2y ago

Aamiin , sy cuba pulak amalkan mkn kurma tma ksih ya

sy makan peria katak,dgn bayam sis.. Alhamdulillah naik, pisang pun kena rajin makan dlm 3-4biji shari..bayam tu dlm kuantiti kena bnyak tau bru jadi,peria dlm sebijik kecil tu je,ikan sardin,ayam dll buah oren stiap hari.. benda caffeine sy memg cut.. Alhamdulillah mgu dpan checkup 38w mudahan hb makin naik..

Baca lagi

masa saya dpt ubat zincofer hb saya low memang susah nak naik sampailh doc suggest tukar ubat iberet, alhamdulillah hb dh okay and maintain, tp saya amalkan juga air safron and kurma setiap pagi dan malam, rendam kurma dgn safron dalam air suam then minum, kurma yg dlm air tu jgn buang blh makan

sis amalkn mkn jambu batu ye,, mkn mcm tue je, xyah ltak asam ke cicah kicap ke apa, sy amalkn yg tue je smggu 3-4x mkn jmbu batu hb sy rate 11.7- 13.8. mnumqn caffein elakkn nescafe,kopi, milo pun ada kndungan kafein ye, time preggy amal nestum atau horlicks je klau sya

saya minum jus maMariam..syukur makin naik HB tu selain bertenaga...tak kuat tidur...๐Ÿ˜…...saya ni ada minum kafein jugak ...nasib tak berkurang HB tu...

TapFluencer

Cuba amalkan makan kurma. Tinggalkan semua caffein. Tea coffee semua tu. makan byk buah jambu batu. Sayur kangkung bayam, daging ayam.

maltofer makan selepas 2 jam mkn nasi atau apaยฒ.. lebihkan sayuran hijau dan buah buahan.. sy hb dari 9.6 da naik 11.1

klau kite xde mslh drah tnggi..awk blh amal buat bayam ngn ikan bilis mkn buat jnis mcm sayur air