40 Balas

masa pregnant sy hb low jugak , xlalu telan kerang dgn bayam . saya minum pati delima gulsan . 1 sudu pagi , 1 sudu malam . rasa dia mmg masam . tapi sedap . klau x lalu telan mcm tu . bancuh dgn air suam pun boleh . alhamdulilah , hb sy dh x low lepas tu

puan cuba makan jambu batu, ubat yg diberi tu minum dengan air sunquick.. dan amalkan minum jus orange.. dab puan boleh ikhtiar dengan mengambil air rebusan buah dari nufiya... bayam jgn sesekali ambil, minuman bercafien dan milo pun jgn amalkan..

Makan je ikan tonggol Sis.. Tak kesah masak apa goreng ke rebus ker .. Saya suka goreng panas2 lps tu tumbuk bersaa ciliapi dlm 4 5bijik je lps tu mkn dgn sayur2an yg brkhasiat dan nasi panas2 aumss sungguh sedapp dan mmbantuk hb tinggi😍

Lebih makan makanan yang mengandungi zat besi dan ikut arahan doktor bagi supplements tersebut.. Saya pun hb low... Doktor bagi saya makan zincofer dan folic acid... Lepas tu lebihkan makan sayur sayuran dan buah..

Sy dlu mnum air choclate farm fresh. Naik jgak tp agk slow. Sbb sy dh try mkn mcm2 kerang berkilo2 jgak la mkn, dgn ati ayam lagi.. kacang botol laa semua. Tp sama jgak

jambu batu dengan maltofer beli kt farmasi je.. biasa kk takde maltofer. sy pun hb low and semua jenis ubat tk boleh terima kecuali maltofer. ni pun pakar yg suggest

oke tq

elakkan minum susu dua jam sblm n slps mkn ubat tmbh darah mknan pula,sy mkn hati ayam,brokoli minuman : minyak kelapa dara tiap kali lps mkn

boleh cuba shaklee yg ESP tu.. inshaAllah, okay .. saya minum tu, hb maintain.. shri skli, ltak 1 scoop je utk 1 shaker tu..

cuba vitBglow 🤗 saya mkn smpai bulan dpn nk dkt bersalin alhamdulillah p klinik takrisau bab2 hb semua ok tekanan darah pun ok

Cuba minum jus delima. Masa awal2 preggy, sy minum susu. Okay alhamdulillah hb cantik je 💕

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan