Contraction tanpa rasa sakit

Hari kedua kena tahan kat ward . Bukaan masih masa mcm hri first dtg (2cm) . Kena seluk smpai rasa trauma nk bersalin padahal bersalin pun tk lagi😭😭😭 Sy cuma alami contraction mengeras je tkde rasa sakit . Last last kena admit and kena cucuk dexa dan antibiotics. Sebab baru 35w4d πŸ˜ͺ ada ke mommy yg mcm sy kontraksi tnpa rasa sakit ? Mengeras tu dh berhari hari kerap jdi especially mlm . Tpi sy tk ambik srs sbb ingatkan false alarm je .. hm

Contraction tanpa rasa sakit
7 Balas
Tulis jawapan

saya baru 30w ni pun ada mengeras juga tapi tak kerap lahh .. ni pun saya cirit birit dah g hospital cek contraction takda , ada juga misi/doc pesan g semula kalau cirit masih tak elok katanya tu salah satu tanda nak bersalin juga , dorang cek kepala baby memang da kat bawah .. doc ada tanya juga semalam nak masuk wad ke saya cakap taknak πŸ˜‚ sebab belum masa lagi kan nak bersalin lagipu ctg baby semua okey takda apa just saya lemah sebab cirit then doc masukkan air 1botol terus boleh balik daa .. ni pun baby masih lagi mengeras tapi tak kerap dan cirit birit pun still ada lagi .. risau pulak terberanak awal saya pun takda pengalaman walaupun ni second baby sebab anak sulung saya overdue jadi taktau tanda2 nak bersalin .. kalau ikutkan due bulan 12 🀭 maybe baby tak sabar nak jumpa parent dia πŸ˜‚πŸ˜Š

Baca lagi

Baby mengeras tu lama ke setiap kali. Walaupun banyak kali sehari tapi mengeras tu bila kita relaks usap usap dia lembut balik kira okay lagi tuu. Kalau ade sakit plus darah or ketuban pecah baru g hospital. Sy pun malas nak g awal2 sebab nie lah πŸ˜…

2y ago

selalu jugak mengeras tapi misi kata selagi ada ruang misal keras kat belah kiri tapi kanan masih lembut x apa.. lagi satu mak kata kalau kita letak tapak tangan dari bawah brest nampak dia dah lembut makna bby dah turun ke bawah nk bersalin..

klu checkup klinik jntung bby ok xda masalah.. sy pon kerap.. tp xbrpnjangn.. bgi sy better xjgn serah diri awl.. rujuk dokter kt klinik dlu.. sbb xnk mcm ni la.. dokter hospital dgn klinik kdg xsama momy..

2y ago

Sy tk serah diri sis .. sy dipaksa naik ambulance oleh doktor kk .. sy pergi kk untuk checkup biasa je .. tiba tiba kne hntr sbb doktor kata ada contraction n ketuban leaking sikit

sy pon pnh mcm ni..asek mngeras je tp bila tdo bgn pg hlg skitnye..smpai la yg btl2 nk bsalin..mngeras jgk tp da ada lndir cmpur drh.bru sy g hsptl..

Sis bersalin awal baby kena warded tak? Saya dari 32w ada contraction tp tak kerap. Dh complete dexa. Harini 34w keluar lendir darah πŸ˜–

2y ago

Kne warded 3 hri sis sbb on antibiotics tpi bby sy sihat ckup kg . 3.3kg 36w mse lahir so blh blik rumh awal

contraction sis tu berpanjangan ke?alamak sy pun ade jgk rasa cmtu mlm2,tp skrg baru 34weeks

2y ago

Ye sis berpanjgan n tk hilg buat mcm mne pn . Kcuali dia nk hilg sndiri . Kerap jdi pda wktu mlm je . Siang ad tpi tk sgt . Tu sy buat tk tau je .

TapFluencer

Alhamdulillah saya dh selamat bersalin 10/10 . Due date sbnr 6/11

2y ago

alhamdullilah, boleh tak cerita kan pengalaman masa bersalin? Sebab saya sekarang mcm post awak ni, perut sekarang selalu mengeras tapi tak sakit dan baru 35weeks.