56 Balas

Hai semua.. Sy da pon keguguran lastweek... Doakan sy ade rzki utk hamil semula yer... Tq semua atas sharing info n doa...

insyallah Akan hadir yang lebih baik untuk akak ❤️

Saya hari tu pergi scan, dah 8 minggu tak nampak heartbeat so doc tu kemungkinan sy miscarriage siap nak hantar sy utk second opinion di hospital. Menangis sy masa tu macam hilang harapan. Bila scan mesin kedua baru nampak tapi lemah. Ya allah. Tapi sampai skrg sy kuatkan semangat semula minta keajaiban

sy pun 8w4d...agak2 dah nampak ke blm ek..xscan pun lg..suami xbenarkn sbb baru lg..skli je kne scan ritu sbb ade bleeding spotting..scan dah nampak kantung and baby..tapi scan kot bawah..skrg je xscan lg sbb fobia dulu scan kt perut xnmpk mase usia 7w4d..yg tu yg pertama and keguguran..yg ni yg kedua..

hi maaf nk tnye if esk genap 8week then smlam ada bleeding sikit tpi cam berterusan tu normal ke ? saya agk risau sbb first pregnancy refer doc, doc just ckp ada dua kmungkinan sama ada jdi or x jdi, scan harini just nmpk kantung je, ada ke yg pernah almi mcm saya ni?

Seronoknya Tgok Perkembangan Baby Ibu2 Semua . Semoga Baby Membesar Dengan Sihat ❤️ Saya 8 Weeks Jugak . DH ada Heartbeat Tpi Terpaksa Buang Sbb Ectopic(kandungan luar Rahim) Bahaya Untuk Nyawa . Doakan Saya Ya Ada Rezeki Lagi Ya Ibu2 Ttc 3 Tahun First Baby .

Jangan sedih sis .pengalaman saya sendiri berkawin 10 tahun kena 2 kali etopik nasib second tu kena tube yg sama jadi peluang untuk mengandung masih ada.berkat kesabaran Allah bagi peluang saya mengandung lagi alhamdulillah hari ni genap 8minggu .semoga sis pun dapat di karuniakan zuriat kali ke 2 ☺️🫰🏻

Normal sis . Mcm sy kndung dh 9w tp blm npk jantung baby lg . Tips nye , sblm scan kne minum air putih byk² inshaAallah akn npk jantung baby

Sy 10 weeks lebih baru nampak baby & dengar jantung. Jangan risau sis. Setengah orang boleh nampak cepat, setengah orang lambat. ;)

woah. alhamdulillah.... semoga anak sis membesar dengan ceria..

Bergantung pada orang sis...ade y dh nmpk n ade y xnmpk lg...biasenye dr akan suruh dtg confirmkn lgi aftr 2weeks...semoga baik2 shj sis..inshaAllah

Nak tya sape yg dh g scan 8w4d tapi xde muntah, xde pening semua?

Saya juga xde simptom mcmtu, alhamdulillah

Tgk jugak doc yg scan tu. Kalau nak senang scan, masa nak pergi scan makesure pundi kencing penuh. Kedudukan rahim pun main peranan. Contoh mcm sy ni retroverted uterus, doc ambil masa nak scan. Kebanyakan masa mmg tvs la jwbnya

Sy pun doc ckp retroved uterus. skarang 8m5h belum g scan tgok janin&jantung lagi. takut klu kena tvs laa 😭

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan