list barang baby

Haii ibu2 semua? saya sekarang 27w 6hari...ibu2 yg due bulan 4 dah beli ke barang2 baby ? siapa sini due 18/4 dah beli barang2 baby...

38 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

sy due 14/4.. 90% dah nak siap.. tinggal pampers ngn bath tub je lagi utk baby.. beg g hospital pun dah kemas.. tinggal nak pack in pampers je lagi.. huhu.. tp nak2 masuk week 29 ni siyesly x larat dah nak jalan atau berdiri lama2.. barang utk diri sendri bnyak beli kat shoppee je sebab x larat.. barang baby je beli kat babyshop sebab xcited nak pilih2 depan mata sendiri..

Baca lagi
VIP Member

Sy due 4/4 tpi brg baby smua dh settle hujung thun ritu sbb byk offer kan akhir thun..Niat hati nk beli online je.. Tpi sbb ank first rse xpuas hati nk beli online.. Nk jgk rse shopping sdriπŸ˜‚last2 semua beli kt manjaku.. Siap buat kad utk 5thun trus.. Siap beli katil baby tpi husband bebel katanyer last2 baby tido ngn mak ayah jgkπŸ‘ΆExcited punya psl.. Brg mak je habuk pom xde

Baca lagi
4y ago

Hurmm sy pon nak grab sume time year end sale haritu. Tapi takdir Allah mengatakan yg lain.πŸ˜” Admit wad sebab leaking air & kuar darah. Takpela papa dia dah janji bialah tak dapat harga sale pun janji momy & baby sihat. Sedih jugakla sebab Manjaku buat sale haritu. Memang target nak beli keperluan kat sana. Lagipun ni anak first, kene beli yg puas hati, boleh jimat simpan dekat adik2 nanti pulak. InshaAllah. πŸ˜„ Aaminn.

Sy due 21/4. Sy baru beli barang2 macam kelambu, almari kecik, putik kapas, kapas, tisu basah, 2 helai baju newborn, 3 pasang sarung kaki & tangan, bedung buat pi jalan2 satu. Haha tu je. DahπŸ˜‚. Huh! banyak lagi tak beli sis, ni anak pertama. InshaAllah 7 bulan ni nak lengkapkan semua.

4y ago

Kapas tu sy beli buat spare je, kot2 ade kegunaan. Macam nak sapu ubat pusat baby & basuh poop dia. Haha tulah sebab x buat list, jadi taktau nak beli ape. πŸ˜… Ha'a katil macam perlu jugak. Tapi takpela baby ni mama bagi can tido dengan mama, sy beli baby nest je sis dalam ig. InshaAllah semoga kita semua dipermudahkan dalam segala urusan. Aaamiinnn3. πŸ’–

sya 13/4...tnggal sikit lg je brng bby..sya blum tau lg bby girl ke boy..so far bli bju pon yg wrna2 unisex..πŸ˜…..lpas ckup smua bru nk bsuh skali..mmg ckup 7bulan nurse akn tnya dh bli brng bby ke belum utk prsediaan..☺️

Sy 28/04 Dah siap semua dah. Tinggal beli brg mandian wet tissue and pampers je. Settle awal sbb skrg ni pun jalan diri lama sikit je pinggang skit πŸ˜… Xsabarr plus takut pon ada πŸ˜‚

Baca lagi
VIP Member

Saya due 8/4 .. alhamdullillah dh bli baju ,Saya ambik saiz new born Dua pasang je yg lain Saya ambik yg umo 3-6bln .. Pampers ,lotion Dan brg lain hujung bln ni tambah sikitΒ²

Saya due 4/4 baru setakat beli pampers & baby wipes je. Anak first. Saya confuse lagi tak tau nak beli apa πŸ˜… pilih set berpantang pun saya tak reti πŸ˜…

4y ago

https://www.mingguanwanita.my/checklist-lengkap-ibu-hamil-dan-bayi-dari-bawa-beg-ke-hospital-sampai-berpantang-di-rumah/amp/#aoh=15756112932845&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&_tf=From%20%251%24s Sy byk refer kt sni ☝️ and sniπŸ‘‡list yh bwh ni sy ikut tpi sy kurangkan skit jmlah bju nwborn dia, byk ambik yg 3-6m sbb org ckp bby cpt bsrπŸ˜… http://menjaringimpian.blogspot.com/2013/12/checklist-bajet-untuk-beli-barang-baby.html?m=1b Klau sy la sbb ad byk mse trluang xkje kan.. Sy kaji balik semua tu pastu tulis balik kt krtas apa yg kena beli and ap yg xprlu dlu..g shopping sy refer yg sy tulis je.. Sbb tgk list pening.. Byk sgtπŸ˜…tpi klo dh g shopping tu sah2 la ad yg xde dlm list pom beli sbb brkenanπŸ˜‚Yg slbihnya beli nnti bby dh lahir pom xpew.. Set pantang sy nk ambik nonaroguy yg mini tu je.. Rm170 Carseat stroller semua tu bpak dia ckp lpas lahir bru beli.. Kan due date dkt2 dh nk rya.. msti rya tu byk offer brg baby n baju2 comel babyπŸ˜…

saya dah 27w5hari ...saya dah beli semua brg bby smua da settle ;)..cuma xbsuh baju bby je lagi....lani kerap sakit kepala pulak...

VIP Member

saya due 26/4..apa pun xbeli lagi..nak g mall takut sb skg byk kes virus..beli on9 jelah nanti..tp mcm xpuas je beli on9..hehe

4y ago

Tu lah pasal...kuanliti ok tp tu xpuas klu xpgn dgn xtgk dpn mataπŸ˜‚beli baby wips boleh nk beli on9 tp klu baju bedung syok pi beli dkt luar 🀭

Baju,bedung,baby cotsheet beli dah. yg xbeli lagi kelengkapan mandi ngn pampers je belum. Tak basuh lagi. Due date 15/4