Baby April 2024 barang keperluan dah ready ke ๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†

Ibu2 yg due bulan april2024 dah start beli barang2 baby ke? Sy dah 25w now baru start membeli. Bnyk juga rupanya ya brg baby ni. Haha. Baru nak membeli belum part membasuh mengemas. Sbb kalau boleh nak setel2 sebelum puasa nnt. Ibu2 lain dร h start beli ke or dah complete ๐Ÿ˜†๐Ÿ˜†

37 Balas
Tulis jawapan

Saya due april 2024,tapi satu barng pun tak beli apa lagi sis๐Ÿ˜‚ nampak macam relax sangat tapi yerlaa bile fikir fikir rasa tak perlu banyak sgt keperluan baby yg patut beli, saya dahulukan yg penting sngat sangat macam baju untuk newborn sis jangan beli banyak sngt sbb baby cept membesar kalau boleh beli yg jenis eyelet tu je mur mur. Macam katil baby tu wajib beli jika ada kemampuan. Sebb kena ajar asingkan baby masa tidur letak katil sebelah kite je. Skrg saya dah banyak survey brg baby di shopee senang tak perlu berjalan penat penat ke mall.pastu shopee banyak diskaun. Kalau macam barang barang contohnye baby walker,baby food processor tidak perlu beli lagi sis. Ambil masa selepas 6bulan ke atas baru beli. Sebab baby tak boleh guna lagi barang tu

Baca lagi

dah beli sikit sikit yang โ€œperluโ€ kalau tgok tiktok macam macam minyak saja untuk baby sampai pening.. tapi saya beli minyak telon ja dgn cream tropika.. set baju newborn hat 9 psang baju, 3 sarung tangan kaki & 3 topi. lain lain wet tisu, set kepit kuku, themoneter yang ada semua skli tu, lpstu cotton bud, pampers newborn 2pax ja .. bedung 6 helai ja, napkin 6 helai jugak.. semua sy beli online je.. ada lagi lah belum beli

Baca lagi

sy due raya ke 2, dh siap beli skit2 utk keperluan bwak pgi hspital je dlu.. tu pn msh blm lengkap lg. smua kne beli baru sbb 12thun bru ade rezeki lgi..mcm sis la klo bole nk settle sblm puasa. sbb nti nk fkir bju raya kakak2nye plak. bole than harga brg baby skng.. dh hbis bjimat dh rsanye.. semoga dpermudahkan sgala urusan mommy2..๐Ÿค—

Baca lagi
4mo ago

itu la cabaran mommy2 yg due bulan 3 bln 4 ni saya rasa sbb nak raya plus nak start tahun baru sekolah. yg mana ank ramai tu pening pikir saya rasa. apa2 pun moga kita semua ibu2 dapat sedia kan secukupnya pun alhamdulilah kan sis. ๐Ÿ˜Š

kan bnyk baca mommy2 share nb cepat besar. kita pun now beli shopee yg bedung2 towel selimut set tilam sbb best aritu ada bnyk voucher haha. moga kita sama2 sempat sedia apa patut before puasa kan sis. nnt puasa nk tenang2 je before ngadap baby. sbb ramai senior2 nasihat kata enjoy pregnancy nnt dah bersalin nak bersengkang mata ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

Baca lagi

anak first ... due 1 April , baru beli pakaian 3 set , tilam , wet tissue dengan set tilam + blanket.. dah mengah senanya jadi ajak suami balik awal sebab nak pitam .. beli takat yg kena bawa g hospital dulu incase terberanak awal ,baju dh siap basuh ๐Ÿ˜‚ tk mampu nak pilih barang , suami pilih semua.. minggu depan InsyaaAllah tambah lagi ๐Ÿคฃ

Baca lagi
4mo ago

Semua barang baby saya beli kat shoppe jer sis๐Ÿ˜ kita bahagian add to chart, husband bayarkan๐Ÿคฃ

Due Raya... Muncul.... Beli baju utk LR baby dulu. Barut perut, lampin selimut, tilam, yg tu dulu, tengok baby berapa besar keluar nt. Baru boleh beli baju lain2. Nanti baby keluar kita beli lagi. No. 6 insya Allah Boy, 3girl 3 boy lah nt Syawal ni. Suami sorang kerja. Beli masa 16w lagi, slow2, sebulan dapat 2@3 barang jadi lah....

Baca lagi

Due Raya... Muncul.... Beli baju utk LR baby dulu. Barut perut, lampin selimut, tilam, yg tu dulu, tengok baby berapa besar keluar nt. Baru boleh beli baju lain2. Nanti baby keluar kita beli lagi. No. 6 insya Allah Boy, 3girl 3 boy lah nt Syawal ni. Suami sorang kerja. Beli masa 16w lagi, slow2, sebulan dapat 2@3 barang jadi lah....

Baca lagi
4mo ago

baby raya kita semua kak. hahaah org siap melawak pngl nickname ank saya syawal lagi๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ. betul dpt prepare bag spital pun lega sikit rasa

haai sis.. saya pon due hujung bln 4 ni.. tak beli ap pon lagi.. ni ank ke 5 dah.. haha biasa bila da rmai ank ni, brg kprluan nk brsalin pon lmbt je nk beli or cari.. trget sblum posa ni baru nk kluarkan brg2 lma ap yg patut๐Ÿ˜‚ guna yg mna ad je.. nti nk cri brg brpantang je lgi

4mo ago

best juga sis cari2 balik je yg ank2 lepas punya. nnt tambah sikit2 je. yg due bulan 4 ni cabaran nya bulan 3 sbb puasa. hehe jadi kita semua kalau dapat setel awal boleh la nak focus. kalau ada rezeki dapat puasa penuh best nya la kan ๐Ÿ˜†

sy pun sama sis ank ke 4 tapi gap dgn no 3 9 tahun. mmg masa lepas nom 3 dah rasa tu yg bongsu jd mmg bagi2 dah kat org barang2 baby. jadi yg ini kena prepare macam ank sulung balik. dah la 1st time pngalaman nk bersalin dekat2 raya. takleh bayang mcm mana nanti ๐Ÿคฃ๐Ÿคฃ

saya 1st time mom..br beli 1 set baju ada lengan panjang, romper, topi, stokin etc..theb beli barut, bedung ngan diapers n wet tissue..nak prepare utk bag bersalin dl.. share la korang beli baju mana best? brand apa?..pening nak pilih bnyk kedai tp xtau mana kain best..

4mo ago

kawan opis po rmi sajes aeon..cuma xnyempat lagi nak pergi..shopee bnyk jgk add too cart smpi confuse sudah emaknya๐Ÿฅน