28 Balas

Sis macam saya bulan 8 haritu .Kira kandungan tak jadi atau kandungan kimia . Doktor lain kata sy gugur . Tp akhirnya doktor kata period jela . Walaupun darah turun lama dr biasa . Tp saya tetap berpantang juga 2minggu . Bidan kg yang suruh .

Chemical pregnancy. CP tak dikira gugur sebab memang belum jadi apa2, kantung pun tak ada. Dikira period biasa je. Kekurangan clear blue sebab terlalu sensitif so hcg rendah pun dia detect. Tapi untuk CP hcg tu tak meningkat.

VIP Member

Sy pun pernah upt positif...lepas tu bleeding... G klinik upt samar2 je.. Smpai klinik tu terus buat referal letter g hospital.. Bila g hospital scan ikut bawah xnampak apa2.. Buat blood test pun x prgnant... So maybe chemical prgnacy

Time tu mmg x prgnant pun.... After 1 month sy prgnant smula... Scan time awal2 pun dah nampak 😊😊

Macam saya jgk. Bulan 3 check upt clear blue mcm Ni positive tp after One week dtg period mcm biasa. Then bulan April trus x dtg period tup tup pregnant skrang dah 34 weeks second baby.

VIP Member

Sy da tak confius lgi.. memula bleeding 7 hari tu ape.. seblom diikuti ngan kuar darah period 7 hari normal mcm tu.. chemical pregnancy.. in sha Allah ade peluang hamil lgi in future..

Sy pn sama. Doktor ckp normal period bkn gugur. Wktu tu iktkn dh 5minggu. Tp sakit tu bkn mcm normal period sy. Tp redha je la. Sy x pantang apa pn. 3bln lps tu alhamdulillah lekat.

Okayy terima kasih ya untuk info 🥰

Ada test every day?or sekali sj test? Chemical pregnancy.... clearblue mmg jenis sensitive... Nxt time if dpt positif..repeat sampai 3@5days......repeat sampai line terang...

Nampak mcm chemical pregnancy bukan keguguran. Dinasihatkan lain Kali delay 1-2 minggu baru check UPT supaya x kecewa.

Mcm sy juga...check positif...lastly period...doc cuma ckp kandungan xmenjadi... In Shaa Allah sis..ada rezeki xke mna...

mungkin kandungan x menjadi sis, so dye akan keluar ngn darah period..sis cuba baca artikel berkenaan hamil kimia

Soalan popular