Weird Simptom

Hai mommies smua... Prnah tk ade yg lnsg x bole nk makan masakan sndri? Rasa muak tngok. Huhu.. Xdpt nk pksa? dh la selera kurang.... Skrg tngh pregnant 2 bulan lebih.. Huhu..

24 Balas
Tulis jawapan

makan nasik luar je sis, terangkan pd husband biar dia faham.. sy masakan sendiri n nasik putih tak lalu lgsg. tp kalau nasik lemak rm1, nasik kenduri, nasik minyak Alhamdulillah lalu pulak.. so doc cakap mkn je apa yg tekak boleh terima. janji cukup makan.

5y ago

Tula... Huhu... Thanks info

VIP Member

Sama sis. Saya ni lagilah. Duduk ngan MIL. Since pregnant ni mmg langsung takda selera nak makan makanan kat rumah tu. Sampai terpaksa menipu kata dah makan ๐Ÿ˜ญ padahal perut lapar betul. Tapi tekak taklehhh terimaaa

Saya lah tuu. Semua makanan masak sendiri takde selera nk telan walaupun org lain makan sedap je.๐Ÿ˜‚ So end up makan sikit je sampai berat tak naik walaupun dah nak masuk 6 bulan pregnant. ๐Ÿ˜‚

Saya 1st trimester kerap makan dkt kedai. Bau nasi mendidih pun muntah ๐Ÿ˜… masakkan lauk utk orang boleh, nak makan tu haishh la rasanya. Nak mama sendiri jgk yg masak baru boleh telan.

5y ago

Nk xnk kena mkn juga masakn sndri... Kalau x, lemah x mkn... Lpstu sesudu je dh gve up ngan rasa.. Huhhh

sy pernh sis...awal2 pregnant dulu tringin nk mkn kt kedai je...klu masak sdri loya2 nk muntah je rasa..kdg2 duk umah pn xleh...rse nk kluar je haha๐Ÿ˜† tp nk msuk trismester 2 ok dahhh

5y ago

Yeke... Rasa pelik pula.. Tpi dh tau ramai yg sama.. Rasa lega sikit.. Huhu.. Thanks btw..

sama sis, saya tak ada selera nak makan makanan sendiri. bila suami tolong gorengkan ke tolong kat dapur haa mau pula makannya. baru 6minggu 3hari. hehe

5y ago

๐Ÿ˜

Samelh...sya pun same..xblh nk mkn msakn sndiri..pge kdai mkn pun selera ttp xblh nk trima..rasa mual nk mntah..jdi sya mkn roti coklat kismis jelh bila lapar..

VIP Member

Bkn xleh mkn mskan sndiribtp mood mls nak msk tu tggi sgt.. Kalau msk pulak rse mmg spoil la.pdhal bende yg selalu msk tp bile pregnant ni rse nye berbeza..

Saya pun sama sis tak blh mkn masakan sendiri lagi2 nasi mmg tk lalu..malas pulak tu..makan kat kedai daily ๐Ÿ˜

5y ago

Hahaha tau tak pe ๐Ÿ˜‚

Sama...masak sndiri x lalu...Husband tlg msakkan tiap2 hari...Husband msak biasa pn kita bertambah2 sedapnya...

5y ago

Haha... Ai juga? Cabarn betol