54 Balas

kalau sy,sy jawab je.xpe la mak..kami pn excited nk beli brng2 ank kami.. sbb sy pernah nk beli stroller.Mertua sruh amek yg biras sy.sy trus jwab. sy x suka pinjam brang2 org.lgipun sy ada plihan sy tsendri.Untuk anak2 kita ni,si ibu kna bertegas skit..bru org xberani nk cmpur tgn. harap awak pn,ckap apa yg tpndam.jgn pendam .nti jdi xpuas hati plak

nak buat apa,nak beli apa tak perlu bercerita dgn org. tu cara saya la. memang sy habaq siap2 dgn husband, nak buat apa pun ckup kami dua saja yg tahu,bila dah setel smua,nak cerita pun p la cerita selagi tak ganggu perasaan.. sy mmg jenis tak bercerita dgn org wlaupun family sendiri, sy prefer biar wujud dlu sesuatu tu then baru inform..

sy dulu ank pertama pun pakai barang ank buah 😂 bby cepat besar , jd baju nb ank buah tuh kejap je pakai , ada bby plak kadang2 semangat , 2 bulan dah pakai baju 3/4 bulan , so senang cite ank 1st mmg kita akn membeli jgk , so tkpe amek je yg ank buah punya , yg boleh pakai kita pakai tk boleh pakai kita simpan je ,

kalau sy , sy beli je..biar la duit kite kan haha..lgipun sy tak nak anak sy pakai bekas2 org..kalau nnt anak kedua pakai bekas abg dia lain la..tp bekas2 org ni sy kurang sikit..anak baru kot baju barang semua kena baru la..tp ikut kemampuan la sy pun takde la mampu mana..beli asal ada je tp yg pnting kite puas hati..

bg sy kalau org nak bg alhamdulillah. jimat skit. boleh beli barang lain yg xcukup. sy pon baju² mak saudara bg yg anak dia punya. mmg xkena beli baju 😆 tp sy beli jgk 2 3 helai. benda ni kalau org nak bg amik je. tp kalau sy laa baju anak xkan bg org sbb sy nak beranak lg 😆 akan bg kalau dh xnak beranak lg dh.

barang baby ramai dah jawab, saya jawabkan untuk barang ibu pulak lepas bersalin kena standby apa haha jangan lupa bawak nipple cream sekali!! dengan bra menyusu!! hehe sbb nanti nak nyusu senang dah standby. boleh try mama’s choice punya nipple cream bestt saya dah try cepat baik puting yg merekah

masee peknen punn sya excited jugak nk mmbeli tpi beli sikit je selebihnya ambk yg kak iparr bagii. jimat pun jimat bilee diorg dh berganjak usia ke 1-2tahun time tu baru la mmbeli bajuu. newbornn sya beli 2set. yg lain smuaa kakipar bg dh besar sikit brulahh kite beli baju 🤣 ok je senanyaa sbb jimat

sy beli juga brg baru baju sikit2 pampers yg penting. tp sy pun ambil yg anak kak ipar punya out of respect & sbb dorang baik sgt dgn sy. ambil je la, nak pakai pakai. taknak, takda masalah. jgn jadikan isu benda kecik mcmni demi kesejahteraan bersama.

Untuk pakaian baby, saya recycle baju2 dari anak2 kakak n adik saya je. Mak saya cakap sebab baby cepat membesar, membazir kalau beli. Tp mak juga pesan, at least beli la sepasang 2 baju baby sebagai tanda kita mmg tunggu kehadiran dia 😊 duit yang kita simpan, boleh beli brg2 baby yg lain

Tak skrg ni itukan anak kita , kita yang lebih berhaknnak tentukan knpa nak ikut sgat ? Mil sy pun ckp suruh je guna bkas kaka ipar punya , mmg taklah anak first kot mmg aku beli baru lah . Aku nak jgak anak aku pkai yg baru hasil titik peluh ayah dia .

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan