ruam gatal lepas bersalin

Hai ibu ibu semua.. Ada tak yang pernah kena ruam gatal lepas bersalin? Sebelum ni tak pernah jadi camni. Lepas bersalin naik ruam gatal dua2 belah kaki. Dah pergi klinik, doc bagi ubat gatal yang sapu tu jer.. Apa ubat yang bagus ya kalau jadi camni?

ruam gatal lepas bersalin
37 Balas
Tulis jawapan

sy x jd ruam, tp jd mcm ekzema ke kurap dkt celah kangkang dgn punggung lps bersalin ank 1st 4thn lps, sampai skrg masih jd lg, kejap ok kejap x.. mcm² ubat sapu mkn dah ambil, skrg tawakkal je la, kena time gatal cpt² sapu ubt la, silap mkn gatal la..tp dah teringin mkn gak la benda² yg blh jd gatal tu 😣

Baca lagi
4y ago

ye ke? nt boleh try la..tq ye

Utk ruam gatal2. Sye suggest sapu herbal blend dan makan omega guard mommy. Sye amalkn dua ni, anak sye yg eczema.. Makin sembuh. Kulit licin and dia dsh berhenti menggaru2. Wasap sye utk dua product ni mommy. Jgn biar lama2 gatal tu. Makin x selesa πŸ˜… www.wasap.my/+60163585235

Baca lagi
Post reply image

Sama dgn sy sis...start gatal lps bersalin sampai la skrg baby dah nk msuk 6bln...sy biar kn je smpai la kulit jdi kering n gatal makin teruk,pegi klinik doc ckp alahan then bg lotion n ubat sapu je...pergi farmasi bg ubt sapu n lotion,tp lotion sgt2 ok lembapkn kulit gatal2 pon dah kurang

Ya allah sama sebijik macam saya , minggu ke 2 pantang terus naik gatal dkt perut then kaki peha semua .. now dh nk jadi parut gelap tu but still gatal sangat2 😭 sampai naik dkt tangan lengan 😩 dah pakai and makan ubat klinik still takde ap apa perubahan 😩

Post reply image

Saya pernah. Jadi dkt peha. Jangan jangan jangan garuu. 😭kalau garu mmg berbekas jd hitam. Huaaaaa sedih sgt. Doc bg sy ubat sapu. Letak je nipis2, x lama lpastu hilang. Kalau kes sy, ianya alahan. Tp tgh pntang masa tu, mmg jga mkn. Tah apa laa yg alah.

2y ago

Boelh tk sahre mcm mna sis elokkn gtal tu..

sy sdg mengalaminya πŸ˜ͺ masuk hari ke 26 dh start gatal kat leher.. pedih sgt kalau berpeluh.. kat leher hilg skrg kat kaki pulak.. tp ikotkn satu bdn gatal.. mcm tak mandi bersih je.. tergaru sana sini.. tp paling teruk leher dgn kaki...

Saya tgh mengalaminya. Gatal sangat. Abis berparut kaki. Sebiji mcm dlm gmbr. Diktor bg calamine sampai habis 1 botol x ok jgk. Saya sambung calamine with mentol beli kat farmasi. Ok sikit dah x gatal. Tp nk hilangkn parut tu x tau la mcmane

4y ago

Saya tak garu sebab takut berparut n makin teruk. Biarkan jer gatal tapi tuvlah nak menahan seksanyaa. Sekarang dah ok. Saya pakai ubat sapu candid-b beli kt farmasi. 4 kali pakai dah ok.

VIP Member

Sy pnh alami..tp dkt bdn abis ruam2.dkt pelipat bwh kaki ketiak tengkuk... pegi klnik pakar.. doc tu bg sabun sebamed dgn krim sapu serta ubat mkn.. alhamdulillah lepas smggu smua ilang.. bila terjd lg pd musim pns sy try sapu krim yg sedia ada..

4y ago

Sis ada gambar contoh sabun sebamed?

Saya baru bersalin anak ke 2 pada 14 jan ritu, saya pun ada naik ruam bintik bintik merah pada dua belah kaki. Tapi tak pegi klinik, just sapu herbal blend shaklee je sebab tak banyak sangat ruam nya.

Saya baru naik ruam biji2 dkt kaki lepas 2 mggu bersalin..haritu 2 hari lepas bersalin naik biji2 dkt tgn..gatal sgt dgn air bisa lg..mmg dari anak 1st jd mcm ni...segala cream dah pakai

1y ago

sy kena dkt perut sis. tumbuh bintik2 merah lpeas 30hr pantang. Sbb param yg sy pakai. Memula ok je. xtau lepas 30hr pantang dia naik ruam merah2, mmg ra gatal sgt2 skrg ni. Td pg phrmacy beli cream dgn losyen. Hrp sembuh cpt