scan baby

Hai. Ad x yg scan baby masa 20w.. masa scan doc bgtau jntina lain. Then masa lahir jntina baby sebaliknya Pliz. Tgh cuba positifkan diri after 2 boys. N then yg bru scan ni pon doc ckap boy ?

40 Balas
Tulis jawapan

Ada..ms sy dulu bidan yg slalu urut tu ckp ank dlm perut lelaki psl baby suka duk sblh knn, p scan 4,5x nmpk lelaki 3x pastu ad 1x tu dr scan bgtau girl..tp dlm xsure cmtu la..hati ni xhrp sgt n beli je baju wrna unisex tu..walau dlm hati tu ad la hrpn sikit sbb ank sulung girl..ingtkn nk spsg la..cuma bila org bg hrpn tu kita mcm mindset oo lelaki la kot..dh la prgnt ank sulung alahan kuat, no 2 xde alahan..mil ckp mmg lelaki la kot. Tp sy prsn sy suka bunga..ms brnk tu nurse tunjuk tny ank awk boy ke girl, sy angkat kepala,ohh girl..ok je dlm hti jujur rs frust sikit..hehe..smp dkt baby umur staun ad yg ckp muka baby mcm boboy je..mjur la skrg prgai gegirl sgt rmbut pjg suka pakai gaun apa suma..hikmah dia sy pk jimat duit la psl leh recycle baju akak dia.πŸ˜‚πŸ˜‚.yg kalini plk pun xletk hrpn sgt ank lelaki..psl xleh tgok bunga jd muak pelik je..asyik nk mkn asam,suka seafood..xtahu ad kena mengena ke x..hehe..apepun enjoy our pregnancy journey n trima dgn syukur je apa jua dia bg kt kita ye wk 😘😘😘 #doaawkdptgegirlkalini

Baca lagi
5y ago

Amin.. tpi sy dah terima seadanya.. hehe. Tq sis utk kata2 positif. Sakit hati baca komen yg lngsung xboleh nk paham org tnye based on pengalaman lepas. Tau2 siap doakan gugur la.. ap la.. busuknya la hti. 🀦🀦🀦. I love my baby...n my boys 😘

sabar ya sis. nanti kandungan dah besar scan lagi. mana tau doc salah tgk. if belum dapat girl lagi saya doakan satu hari sis dapat rasa juga girl2. sis bersangka baik ja gan tuhan. yang dapat tu baik bagi sis yang tak dapat pun baik bagi sis. saya kat sini serba salah rasa bila baca ada yang doakan keguguran. harap sis maafkanlah dia. sepertimana dia tak boleh memahami sis. sis pun mungkin tak dapat relate masalah dia. mungkin dia pun ada masalah untuk mengandung. setengah orang makan masa bertahun tak dapat mengandung jadi emosi bila baca orang yang senang mengandung tapi mengadu tentang kandungan tak kira dalam apa bentuk pun samada jantina atau alahan. harap kita kat sini semua tak terlalu cepat judge masing2 dan kawal emosi masing2. cuba letakkan diri kita dekat tempat orang lain. saya harap semua impian ibu dan bakal2 ibu tercapai in shaa Allah.

Baca lagi
5y ago

Sy xsangka smpai mcm tu sekali doa nya. Biarlah. Tu kuasa tuhan. . n about my baby. Sy xkesah dah skrg boy or girl. Hehe. Bukan kita senang2 nk tentukan jntina anak kan. Sy redha. Alhmdulillah. Keep move on. N my baby is super duper cute. Xsabar nk jumpa baby next year 😘

Tahniah sis, jantina anak tu tak penting...bsyukur lah bila Tuhan anugerah kan sis zuriat, sbb ramai dkt luar sana yg bharap sgt nak kan zuriat.Mcm sy, 10 tahun baru dpt zuriat...tapi sy stsa dikelilingi org2 positive, jadi apa skli pun ptanyaan yg berbaur sindiran pada sy sblm ni sy tak ambil pusing,sbb sy tak nak stress .Lagipun yg menentukan rezeki sy hanya Tuhan...bt apa sy pusing kan diri dgn manusia yg Cuba bagi Saya rasa sedih, tak ada kebaikan bt Saya.Jadi sy harap sis dgn baby sis stsa sihat, semoga segalanya dipermudahkan bt sis.

Baca lagi
5y ago

Ye sis.sebab tu sy tnya pengalaman org.. mna tau kemungkinan akan jd girl kan. Tpi org anggap lain. πŸ˜‚πŸ˜‚ Tq sis utk doanya..

Terima kasih kepada semua yg mmberikan kata2 positif. Sy redha. N dah terima seadanya. Baby sy.. anak sy. Sy yg lahirkan. Sy yg akan besarkan. Buat ap sy pikir kata2 org yg mengharapkan sy dapat girl kan?? Hehe. Alhmdulillah. Sy completely positif.. N for those yg doakan sy keguguran.. semoga awak fikir balik apa yg awak doakan pada org... Jgn rasa mcm diri awak tu mampu nk hadapi situasi macam ni dengan mudah. Mungkin suatu hari nt anda akan merasa sndri.. mulut bawang!! Beware!! Alhmdulillah. I love my baby.

Baca lagi

Kenapa sis? X suka ke? Bersyukurla sis dapat mengandong n melahirkan.. Dpt anak yg bijak2 Dan sehat.. Mcm sy selepas 8 tahun kawen baru merasa mengandung untuk pertama Kali.. Aturan Allah kita x tahu.. Kalau boy pon APA masalah? Doa2 la anak2 dpt jaga kita tua nanti.. Xperlu meratap menangis.. Seumpama x redho.. Rasa2 apa perasaan baby dlm Perot tahu Mak dia x suka bila tahu jantina dia lelaki? Sedih tau dia.. Allahuu sis.. Istifarla.. Husnuzon dgn pemberian Allah...

Baca lagi
5y ago

Ad yg kata sy menanges2 mcm xnak anak ni ke.. bawang2 malaysia ni mmg semua tau nk kecam org ke.. just mnta pendapat. Ad x yg kemungkinan dr pengalaman yg akan berbeza... Dr yg scan .tu pon susah nk paham..

Keinginan mnusia mmg sntiasa mhukan ape yg kite xde..sy mnnti dr ptnen kdua utk dpt gel..mncuba smpai ank ke 4..allah msih bg boy..mnusia sifatnye mmg bgitu..tipulah xde lgsung kcewa..saat kcewa mcm ni la syaitonnirrojim dtg mnccuk🀣🀣..bgi kite perasgka x baik pd allah..skrg sy ptnen ke 5..sy da lma redo msa ptnen ke 4 lg da redo..tp org keliling yg kdg buat sy stress..skrg ptnen ke 5 13w ade yg asik tnye da tau jntina ke blum..asal nmpk muka sy tnye mnda sma...

Baca lagi
5y ago

Terima kasih sgt sis.. kata2 org mcm sis yg org sgt perlukan. Sy doakan ad rezeki kita untuk merasa ada puteri.. dan kalau xde pon..semoga kita sentiasa menjadi permaisuri di kalangan putera2 kita 😘😍😍

Sy nk mtk maap la pd tuan tanah yg sy doakan awk keguguran tu... Sy geram sgt sbb awk buat seolah2 jantina baby tu big deal....mcm masalah besar bg awak sedangkan org lain lg lah xleh nk pregnant, ttc bertahun2, mencuba bermacam2 kaedah... Awak ni dah nak masuk 3 anak...mudahnya Allah bg rezeki...ibarat kata pepatah, kita merungut kasut kita buruk dan koyak sedangkan org lain, ada yg takde kaki....Lagi teruk nasib dia dr kite... Belajar bersyukur sis...

Baca lagi
5y ago

Agak2 la geram pon.. awak igt setiap pregnancy sy lalui dgn mudah ke... N tau ke berapa kali chance utk sy pregnant.. its not a big deal pon. Tpi bahasa awak..alahai.. mcm seolah2 sy nk buang terus anak sy. Awak mmg xbaca ye sy cakap tgh cuba positifkan diri. Awak ad tahu ke bebanan org sekeliling letak n mngharapkan jntina pada saya. N awak simply doakan sy keguguran??? Sy tnya kan ad x yg scan lain kluar lain? Awak belum merasa di tempat sy. Yes sekarang awak boleh ckp..1 hr nt Allah kurniakan Awak rezeki hamil.. n bila ad org mengharapkan jntina pada awak.. bru awak tahu ap yg kamiΒ² yg dah pernah lalui... Sy doakan awak bakal mnjadi ibu yg terbaik buat anak2 awak...tq atas doa awak utk saya. Sy masih ad iman utk terima hakikat apa jntina anak sy. Tpi tekanan org sekeliling buat sy stress... Ye sy bersyukur ad peluang pregnant. Tpi jgn igt utk dpt 3 baby ni mudah!!. Setiap org ada kesulitan yg kadang die xnak pon cerita pada org..

Kenapa sampai serius sgt hal jantina baby ni? Kalau saya lah, tak kisah sederet pun sama jantina. Asal sihat sudah lah. Tak baik nak persoalkan semua kejadian Allah. Dah Allah bg rezeki anak, tak kisah lah boy ke girl, terima je lah. Takyah nak bersungguh2 sangat, kesian baby. And lagi satu, kalau sis nk sangat jantina baby mcm kemahuan sis, pergi buat ivf, bayar mahal2 boleh request jantina k.

Baca lagi
5y ago

Bukan xnak la sis oii.. gile ke xnak anak.. sometimes tekanan dr family yg anda2 semua xtahu.. just mntak sokongan utk tenangkan diri..rupanya bawang je lebih la asian parents ni. Aduhaiii

VIP Member

adk sy prnh alami kata boy . bnyk kali scan doc kata bby boy tpi kelua girl . sy tngok pon mse tu sy kata bby dy girl tpi dy kata scan boy . last2 btol kelua girl . redho jela mse tu mak dy da mmg ingt boy . upeny tu bkn kemaluan bby tpi jari bby . jdi doc scan ingt dy bby boy dlm perot mak dy . ahahah abis kelua kelua prgai pon xd serupe girl dh nsib baik la cerdik bdk ny πŸ€£πŸ˜‚

Baca lagi

Mak saya 5 org direct perempuan ,πŸ˜… Ank ke - 6 baru dpt lelaki.. aduhai bsabar btoi org dulu ye. Skrg Saya ank first lelaki. Masa scan perut 7bulan, doc dh bgtau insya Allah baby boy.. kluar2 btoi boy... Skrg pregnant yg ke-2, x mghrp sgt baby ape. Yg penting ank Saya sihat sempurna cukup sifat.. alhamdulillah dah.. Allah yg tentukan jantina anak Ni. Pasti Ada hikmah dsebaliknya..

Baca lagi