Kuatkan saya

Gaji suami lmbt lg.. Dugaannya bulan nih. Susu ank hampir habis. Pampers dh susut. Nk pinjam dekat orang. Mmng xretiπŸ˜”. Rasa malu sgt. Nk pinjam dkt family sndri. Diorang pon berkluarga. Dn bkn orang senang. Dgn mertua lg lah xharap.. Allah beratnya rasa. Ank pulak kuat susu skrang. Dgan keadaan sarat mgandung lg. Maaf ea. Klaw post saya ada yg xsenang. Kpla nih berat ja rasa. Rasa nk mluah... Ngis tuh biasa dh...dlm kpla nih dh serabut😭😭😭

8 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

mcm situasi sya ☺tapi apa yg sya buat skrng redha dan tawakal dgn Allah .. doa x putus mudahan Allah selit rezeki utk kami .. dlm masa yg sama x putus sya post sbb sya ds emas .. mmg tau org susah nak beli tpi sya percaya rezeki Allah .. dlm kita susah , andai kita tenang dan redha .. dri situ Allah akan bagi jalan utk kita .. kita x akan tau tiba2 dtg nya rezeki x diduga in shaa Allah☺ yg penting banyakkan bersabar , jgn stress sbb tgh pregnant kan mcm sya jugak .. kita jaga kesihatan dgn baik kita jaga jugak amanah Allah dgn baik😘

Baca lagi
1y ago

biasa tu sis☺mmg time pregnant ni byk beremosi .. tapi kalau boleh try utk kawal emosi .. x baik utk janin ..

ermmm, tau cadangan ni akan ad yg xberkenan. tp saya boleh cdngkan puan beli di shopee guna je la spaylater tu. ambil la instalment 3 bulan. suami da dpt gj, boleh bayar semula. selalunya shopee akan ad limit dahulu mngkin dalam rm400 shj boleh guna. so pandai la puan utamakan dahulu mana yg penting untuk dibeli. ad org xberkenan guna kemudahan ni, tp bg sy yg kadang2 tgh bulan pun da sesak, tp perlukan brng tu, beli je la guna spaylater tu. yg penting bayar semula setiap bulan. cuma xrasa terbeban nk bayar sekepuk.

Baca lagi
1y ago

betul. tapi beli barang yang betul-betul penting je

Pernah alami. Terlampau sesak sgt. Saya jual je barang2 saya sndri,hp, cincin kahwin,baju2.Rezeki lain ada boleh cari Dan ganti. Saya utamakan Anak dlu. Nak meminjam dgn orang Mmg saya xsanggup. Ap2 pun semoga dipermudahkan. Doa banyak2 insyallah ada rezeki mendatang nnty

Sbr ye sis, bnyk kan brdoa, insyaa Allah ada rezeki nnt, sy pn biasa hdap situasi mcm ni, trus je tenang n doa, dn rezeki tu dtg tepat pd wktu nya... Semoga Allah murahkan rezeki buat sis dn permudahkan segala urusan sis,amin 🀲

1y ago

Amin☺️

kuat ya sis. cuma lepasni jarakkan tau jika nak anak lg. nak besarkan anak ni mmg pakai banyak sgt duit, mengalir mcm air. lepasni sis ada 2 anak lg la tinggi kos. jadi kena rancang sebaiknya. moga dipermudahkan

1y ago

Eaaa... Trma ksih untuk nasihat ea☺️

tips sy... tiap kli sy perlu duit. sy akan jual brg2 rumah yg jarang dipakai.

1y ago

😞😞

Harap bersabar.Kuatkan semangat.

1y ago

Trma ksih☺️

sis bgi acc nom

1y ago

lampin pakai buang tu sis diy semule sis...potong n buang gel kt dlm tu cuci bersih n nnt lapik pki kain lampin or kain2 t shirt yg x gune...then cuci semule,pamper hanye utk bile nak kluar rumah...saya dah pernah rase sis...x perlu sedih...susu tu mgkin bole suggestion sis yg mntak sis order gune shopee..gd luck sis n jgn pernah mengeluh n give up...Allah uji sbb Allah sayang❀️❀️