20 Balas

Saya pon sama atas 6 bulan berat saya naik sampai 3 kg dalam sebulan ..saya cuba tak makan malam ..pastu gi check up awal pagi tak sarapan dulu ..sebab kalau sarapan dulu berat tu naik sgt..hehe..tu cara saya lah.😅.kalau tak nanti kena cek tekanan darah 2 kali seminggu sebab berat naik banyak ..penat....

Sama dengan sa mom..Baru2 ni sa naik 5kg😅😅..tapi check gula ok juga..cuma sa kena suruh Selang 1hari check urin dan tekanan darah..semua ok..27HB ni kena jumpa doctor..Mudah2an semua ok..risau juga baby tlampau besar nanti😅😅..skg sa 33w suda..

Hahahahaha saya. Sampai dokto saya suh saya diet Sbb kenaikan badan steady mencanak. I have gdm some more. So dokto suh saya jaga berat badan. Sbb takot lebih besar, saya kene induce. Tapi okay je sis. Jagalah berat badan

Sama macam sy... Setiap kali g checkup berat naik 2kg lebih... Pernah naik sampai 4kg.. Nurse nasihat tuk diet... Alhamdulillah.. Skrg dah bersalin.. Ceaser.. Bby pon sihat

alamak yekee 😅 risau pulak saya, sbb saya suka minum air manis2

Sy tiap bulan naik 3kg..cntrol mkn mlm pom sma jer ttp naik..muak dh ulang alik g klinik check BP.. Tp stkat ni alhamdullilah xda sngkut kcing mnis lgi..

mcm saya hritu la, selang 2mnggu 2 kali g kk 🥺

VIP Member

Sama sis. Sy naik banyak jugak. Dah 2 kali minum air gula. Alhamdulillah result normal. So xd masalah dah. Nurse suruh control sikit je makan 😂

Tak pasti la. Tapi awak doa2 la mudah2an tak buat bsp tu

Mesti awk ada kena mkn vit c sbb tu berat cepat naik.. Sy tiap kali checkup maintain.. Doc ckp pandai jaga.. cuma kencing manis je tinggi ckit

Kk sy 2 mnggu skali

Berat saya pn naik banyak tiap2 bulan.. Asalkan xsangkut gdm n lain2 ok la.. Nurse mmg marah.. Tp sebab nk jaga kita n baby 💕

Sama dgn saya sis, nak buat mcm mne selera lain mcm last2 3 kali minum air gula sbb berat naik mendadak sgt masa last2 preggy

https://www.google.com.my/amp/s/my.theasianparent.com/terlalu-banyak-naik-berat-badan-ketika-hamil-berbahaya-bagi-bayi/amp

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan