27 Balas

Betul, saya banyak tanya soalan as first time mother, kadang dah google tapi nak tanya pendapat and experience orang agar lebih meyakinkan saya, tapi sinis2 jawapan saya dapat. Walaupun dah post as anonymous still rasa sedih, sampai berhari2 tak buka TAP. Saya terasa sebab ada soalan saya yang dijawab dgn sinis, and it did hurt me a lot. Husband saya baca jawapan tu siap cakap lagi “awak nak tanya soalan last2 kena marah” sedih saya. Thank you for this posting. I really hope people will be kind not with just attitude but words too.

klu bkaitan gmbr, better jgn post.. bkn ape.. kdg lighting fon pn main pranan sis.. kt dpn mte kte nmpk je samar.. kt kmera trus hilg samar tu.. so x bley nk salahkn org yg respon jgak.. mte x sme.. sis kne yakin je nmpk ape.. klu samar, then esok lusa cbe lg..

saya sng amalkan 1 konsep je, be kind to everyone, stgh org ok direct stgh org sensitif skit. if got nothing nice to comment, better don't comment at all. for all direct speakers, i'm included, apa kata kita try reply with fact + recommendation, cthnya negative, try follow up dgn dr blik. easy kann & still based on facts . for the sensitive listeners plk, pls try jgn ambik hati sgt, i believed all mommies kt platform ni wants the best for everyone, cuma kdg2 cara penyampaian tu je not as par mcm awak. we are sorry klu awak trasa, tp pls try see in positive perspective jgk ye + husnuzon.

Like all comments here

btul, sya pun kdng mcm tu juga. " ehh, x kan x tww 2line tu sah la mengndung. x puasa hati check, p jmpa dr lgi bagus. kan senang x ya nak sebok tnya sini buat trtntya-ii plk " tpi sya fhm, dia tnya nak share kegembiraan, n sya turut happy dan gmbira. Allah kurniakan zuriat. bila sya pdng balik ada certain org ni bertahun org kawin tpi tulah x dpt anak lgi. so, nasihat sya. klw awk mls, nak komen just like n scrol je. doa yg baik-ii. x ya nak sebok-ii ckp, bnda-ii negative yg bole mnykitkan hti c pnnya. okeyyy. please be kind each other, kita pun parent kan. pnh jgaaa pnh first mother kan, so please.

Setuju. Kalau nampak respon 'garang/sinis/emo', hanya mampu skrol je dan doakan tukang tanya tu sbr sbb terima komen kecaman.. dan mmg betul..cara tulis dan cara baca /nada sgt main peranan..Sy syorkan mgkin boleh guna emoji yg boleh buat org lain baca dgn nada tenang mcm 🙂 sy prasan yg guna 😅 pun kita boleh baca dgn nada perli/sinis...ksian tukang tnya.🥲 anyway.kalau kita balas dgn baik, yakinlah kita juga akan dilayan dgn baik nanti bila kita memerlukan🙂

sy faham sangat dengan oqg yg kena marah bila tanya soalan yg sama..mmg kita akan excited tambah ii first mom pulak tanya je kena marah sbb sy dulu pon mcm tuh first mom taktau apa ii bila tanya dijawabnya "pandai x baca , tak reti google ke, benda senang cari ilmu kat fb sendiri x yah tanya"..kdg sedih sangat dapat jawapan mcm nih tapi sy dah set dlm kepala kalau oqg tanya jawab je elok ii taknak guris hati oqg takut ii allah bagi balik apa yg kita buat dekat oqg😌

setuju dgn pendapat sis.. kdg2 ada yg tanya tu sbb nk dpt kepastian dan nk share happiness and excitement bila dpt positive result.. so kita kene bg moral support.. yg komen bitter tu maybe mereka in real life kurang kasih syg, sbb tu jadi x sensitive and x reti jaga hati org lain.. kita minta dijauhkan dari org2 mcm ni dr mendampingi kita..

TapFluencer

So true, sometimes mummies tau 2 line tu dah positive tapi excited kan nak share feeling dgn org lain sebab x boleh bagitau kat yg terdekat dulu. I understand that feeling cuz I pernah lalui. I also understand yg mulut2 x blh control, semua org ada feeling kan…kena selalu ingatkan diri buat baik kumpul pahala ✌🏻

Betul. 😊 kdg2 mami y cepat melekat ni anak da 2-3 tapi masih xde budi bicara dan xtau jawab dengan accurate. Di ruangan ni mmg untuk mami all bertye, so biar la die nk tye ape sbb ade kdg first time. So jgn assume mami tu tau, ade kdg tu saya tgok mami siap ckp, hamil nak mencari maklumat pasal ibu hamil malas. Wahh mulut die ye… toxic sgt mami mcm ni. Semoga ibu2 yang lain bertabah dan jgn layan komen sampah gitu🫶😊 love❤️❤️

Betul. Sy first time pregnant prgnant. Nk tye kkdg takut sgt sbb tengok post org lain jwpn byk sinis. Kdg mmg la boleh google je apa yg tk pasti tu. Tp ada masa sy nk tau jwpn yg dari pgalaman ibu ibu juga. Sudahnya sy tk tye pun. Search je dkt Apps ni if ada soalan sama. Kalau takda, redha je lah sbb nk tye risau kena jwpn sinis.

Sokong sis 👍🏻 lagi lagi yang first bby mmg zero taktau apa apa , nk rujuk mak kita pun , zaman mak mak kita takmcm zaman skrg , mak mak cuma boleh share pantang org dlu itu ini takboleh mkn , zaman skrg dlu taksama , bila org bertanya tu if rasa nk jawapkan , jawapla dengan ikhlas , takperlu nk biadap atau sindiran 🙏🏼

Yes, akhirnya, terima kasih sebab bersuara. Sye first mom, trlalu banyak persoalan berkenaan penjagaan anak, susu badan, dan tak semua yg sye tahu. Disekeliling sye, bersama dgn orng2 yg ade pengalaman dri orng2 tua dulu, ade yg brfikiran moden. Jadi tak salah kalau nk bertanya dan kongsikan pendapat secara baik.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan