100 Balas

zincofer ni tak boleh skip sebab function dia tambahkan haemoglobin( dalam darah). kalau haemoglobin kurang dari 11 nanti tak cukup semasa delivery boleh ada apa apa berlaku. makan zincofer ni ada dua shj waktu pengambilan, 30 min sebelum makan atau 2 jam selepas makan. better you makan zincofer ni 2 jam selepas makan sebab perut tak kosong. paling penting skli ambil zincofer dgn air masak/air suam. selain dari air ni nanti akan ada masalah penyerapan ubat. ini dari pengalaman sy sendiri. dulu sy asyik ada masalah sebab selalu skip ubat sebab lupa. sampaikan doktor suruh saya ambil zincofer tu dua biji satu hari. satu pagi satu ptg & paling penting perut mesti kenyang dulu baru ambil zincofer. 😊

owh.. sya plk lps mkn trus tlan zincofer. is it ok?.. ke mmg kna 2 jm lps mkn.

yesss . sama mcm saya alami sekarang . memula makan haritu okay lagi . bila dah nak masuk papan terakhir. mula laaa die start nak muntah . bila sendawa rasaa mcm ikan rebus .. kembang tekak 😑😑😑 allahu . tp apekan daya saya tahan jugak sebab dah papan terakhir , 2week lagi nak g appoinment . serba salah pulak nak pergi KK semata - mata nak tukar ubat 😌😌😌 soo , tahan je la . bangun 5.30 pg , telan ubat & tido.. bangun tido terus makan bende2 manis supaya bila sendawa tak rasaaa pelik ubat tu 😖😖

Sape yg suka telan ubat sis..tapi kalau da prgnt, ubt ni adalah supplement pntg utk ibu n baby.. jgn la fikir kita pnya xsuka..pk jga la hal anak dlm perut tu..jgn jd selfish ikutkan rasa xsuka nak muntah..carila inisiatif tukar ubt ke, cari cara nk mkn ke..bkn xsuka da xpayah makan..kalau xnk mkn xpayh g cek. Sbb tiap kali cek mmg akan dapat ubat..jangan nak mngada sangat boleh x..

VIP Member

mmg ad yg xbole mkn zincofer sis brmksd xsesuai dgn bdn kita . sis bole je tuka ubt bgtau je misi kk tu mse appoinmnt . dorg akn tuka kn ubt kita . sy xd alahn ubt . tpi zincofer xngam dgn bdn sy . xsmpai 2mint lps mkn zincofer tu . mkn pon xsempt lg mse tu . trus ubt tu automatik kelua tpi bkn ketul la dy kelua kn dlm jenis cecair tu wrne pink2 merah mcm tu . pdhl sy xd loya ke pening time tu .

saya first checkup nurse bagi zincofer ,saya dpt habiskan 2 papan tapi tak full lah sbb banyak muntah ,baru ni second checkup hb low ,dktor sarankan zincofer then saya bagitahu nurse tak boleh telan dia bagi dlm bentuk pecahan ,so banyak lah kene telan tapi kecik-ii je . 2 minggu lagi appoint pulak nak check takot hb low lagi hehe

yup ,yang warne oren vit b complex tu bau dia Ya Allah . y tu prob dah mule-mule haritu okay je haha

Sy oun klinik zicofer. Masuk kkandungan 20 - 35 mggu x blh dah nak mkn zicofer sbb hb x cantik. Klinik tukar ferros.alhamdulillah hb cantik dan x muntah mkn. Dulu nurse n doktor ajar minum dgn limau kasturi utk zicofer tu & perut kena btl2 kosong n jarak pengambilan makan kena jaga. Cuba minum dgn air limau kasturi

VIP Member

Saya beli iberet dkt farmasi.. Sbb ubat kk tk jln.. Hb ttap rendah.. Smpy kena marah dgn nurse hb 9 je 3bulan bturut turut .. Smpy kenq buat ujian thalasemia .. Mkn iberet dgn air sunquick tnpa gula.. Hb naik dgn jayanya.. Sy pon inform dkt nurse sy mkn iberet je.. So nurse tk bg dah ubat kk..

1)Cuba mkn ubat lain Iberet/obimin 2)Kalau harap ubat saja utk naikkan hb, mmg tak jalan..disamping mkn ubat tu mkn yg tinggi zat besi dgn vit c. Like daging 5/6 ketul skali mkn & Jambu batu sebiji sehari & kentang, nasi lemak. Huhu..Cuba amalkn setiap hari mkn daging, In shaa Allah naik.

VIP Member

sy pun ada masalah mcm sis masa awal prggy. mula nya makan ubt yg nrse bg d kkia. x boleh terima langsung. asal telan je muntah. jd sy tukar New Obimin. alhamdulillah. xde munth2 dah. hb okey. tp jngn brgntung pd ubt je. makann pun kena seimbang. ambil mkann yg tinggi zat besi.

Tak boleh...saya pun tak suka...jadi tak makan untuk 2 minggu...jantung baby lemah...dan tak cukup darah...darah turun...9.5...nurse marah teruk...kena makan atau tukar ubat...sebab ini ubat folic acid n besi...untuk darah baby n mummy n untuk bagi support jantung baby

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan