26 Balas

Awak mesti kuat.. Jangan over thinking ok.. Xboleh stress.. Dulu saya punya hb 7 ja.. Alhamdulillah skarang baby saya dh nak masuk 6bln.. Banyak doa dan jgn sesekali tanya dengan encik google.. Encik google tu buat kita over thinking..

Terima kasih awak. Sy overthinking sbb sy ade asthma juga. Risau nnt nk deliver baby xde tenaga . Pdhl skrf baru je 13 week😂 anak first kot

Fikir yang baik2 je Mommy.. saya dulu hb cantik tapi bersalin tumpah darah sampai masuk icu. So x semestinya hb cantik bersalin normal or x de masalah.. Saya doakan semua dipermudahkan semuanya untuk mommy.. yang penting ikut je cakap doktor.

Sis ada ambil caffein n coklat tak? Sblm makan sayur ke ubat ke kena jarakkan pengambilan susu,coklat dan caffein. Kena jarakkan sekurang kurangnya 2jam. Slps makan ubat blh makan buah oren atau jambu utk penyerapan iron dlm badan.

Cuba sis try mkn ikan bilis segenggam tiap hari dlm meal, samada goreng/masuk af. Ni pakar anemia yg suggest alhamdulilah berkesan. Saya pun ade mslh hb low masa pregnant. Da hujung2 nak bersalin alhamdulilah hb naik 11.20

semoga Allah SWT meringankan masaalah yg awak hadapi ni ..kami semua doa kan kan yg terbaik semoga dipermudahkan urusan awak...semoga awak tabah harungi semua tu ..semoga BBY awak lahir dengan sihat amin ya Rabbal Alamin

banyak kan solat hajat n solat taubat mintak allah permudahkan awak n baby.tawakal pde allah kna kuat.sabar ye mungkin ujian kecil utk awak n bby..insyallah sye doakan awak dipermudahkan melalui segala ujian amin..

jangan stress mamy. doa banyak2. my mom dulu pun pernah hb jatuh 7, alhamdulillah sihat baby & my mom pun bersalin normal selamat. SCH tu selalunya dia akan resolve sendiri. doa banyak2. moga Allah jaga 🌹

Sy pun hb low..mkn maltofer smpai 3 kali sehari pun mcm xde perubahan.. tp bulan lps doc tukar maltofer jd sebiji waktu pg n iberet sebiji waktu mlm.. aritu sy check up hb naik jd 11.5…

Sy pun hb low.. Makan maltofer tak sesuai ngan sy.. Bila tukar iberet folic baru ad naik sikit.. Alhamdulillah.. Mg dipermdahkan buat sis.

Hb naik turun mse mngandung nie common.. awak ade skip mkn coklat/ mnuman caffein x? ade jarakkn x mkn ubt dgn mnum susu tu?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan