18 Balas

semua ibu2 pasti akan lalui perasaan yg sama mcm ni lagi2 yg first time mom😊 cuma yg membezakan tu pain tolerance masing2 je😅 okay jee nak baca pengalaman orang pun.. takde masalah lah.. baca utk tambah ilmu and persiapkan diri.. yg jadi masalah tu kalau overthinking lebih2😅 tapi lagi bermasalah kalau doct/nurse tu yg layan kita teruk😂😂 kita punya dah excited nak sambut baby tapi layanan dorang pulak yg habis spoil mood kita😅 apa2 pun saya doakan sis semoga segala urusan berjalan dgn lancar dan dipermudahkan🤗 semoga jumpa dgn insan2 yg baik hati, senangkan hati dan sejukkan hati sis sepanjang nak bersalin nnti🤗

xpe bca pngalaman org..nnti tau ckit mcmne keadaan l.room tu ..nnti sis belajar la cara penafasan,cara teran yg betol,cara curi nafas..bljar kt utube...sy dlu ank first xprnh fkir powm psal melahir kn ni...last2 xpndy teran mse nk berslin..teruk brjhit mse tu..siap lpas brslin misi ckp lpas ni klu nk mngdung bljar cara teran dlu....ank second ni sy btol2 bljar kt utube...alhamdulillah jahit ckit je..n pndy teran..

TapFluencer

takpe baca pengalaman tambah ilmu juga, nanti nak bersalin boleh tahu induce tu apa, emergency tu apa, kene buat mcm mne. nanti doktor terangkan tak kalut sebab da tahu teknik dia. da boleh ready. 🥰 saya pun baca dari pengalaman orang je, baru la saya faham kalau induce kene buat apa, kalau emergency czer kene buat apa. apa itu epidural, dexa dan sebagainya 🤭

faham. saya camtu la sebelum bersalin. merata tempat saya baca. experience org berbeza2 tu yang kadang buat kita terfikir. tapi masa nak bersalin nanti takkan fikir pasal orang dah, fikir kita dan baby je. pada masa yang sama, dari apa yang kita baca ni secara tak langsung boleh gain knowledge. it's ok ibu, follow the flow. doa yang baik2. 🫶🏻

Plg penting baca tips2 cara nk kurgkan rasa sakit contraction ie cara jaga pernafasan...juga tips nk cepatkan bukaan... saya yg dh pernah rasa sakit 2 kali bersalin sblm ni pun still rs excited nk bersalin even tahu sakit mmg sakit... tp sbb xsabar nak rasa nikmat lps baby dh kluar tu...rs sgt sgt sgt lega, tenang dan bahagia ☺️

okay je nak baca pengalaman org lain, kadang tu kita dapat belajar juga flow tu kan hehe 🤭 tapi nnti bila dah masuk labour room, barulah kita tahu perasaan sebenar rasa nak beranak tu, macam ready tak ready, tapi ready kan saja lah diri ni 😂 Goodluck nanti beranak, semoga dipermudahkan urusan 🥰

Dulu sy prepare mental untuk hadap contraction dan bersalin je. Sekali rupanya kena jahit tu yg lagi azab🥹. Kata dh bius, tp rse sebijik2 dia masukkan jarum pastu dia rentap pulak nk ketatkan simpulan tu. Haha. Tk sgka sy mcmtu sekali kena jahit hidup2😂. Smoga awak dipermudah nantii ye.

sy pn xde pglaman. tp bila baca pglaman org ..xfikir lg sakit kt diri sndiri..buat masa ni blm dtg rasa seram tu hehe..sbb yakin Allah akan bantu.inshaAllah..kita cuba blaja teknik2, jadi tak jadi blakang kira..yg penting nk keluarkan sikecil bila timenya dh tiba ;) alhamdulillah 35w

Saya saje saje je waktu pagi tu tgk youtube 'how to handle pain at labour room' sampai tertidur sy tengok. Banyak pulak tu video sy tgk. Tibe² waktu tertidur air ketuban pecah, malam tu jugak bersalin, sebabkan fresh dlm otak baru tgk hahah terus boleh apply 😂

Haha study last minute

bagus baca sis.. haha, sy bby 1st x de cari tau apa2.. bby plk songsang.. da 37w x pusing dah.. mmg plan czer jela.. doc tnye ade ape2 nk tnye? x de hahaha.. kali ni nk bsalin biasa klau boleh.. mommy2 tlg doakan bby nak keluar awal ye.. huhu..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan