68 Balas

Depends pda pemakanan..sya mnum ni dr 8 mnggu,sejak pregnt ni sya tak suka mkn/mnum manis2 yg bergula..mnum susu ni ok la..sya ambk 2 kali sehari,sarapan pagi dan mlm sebelum tdur..2 scoop..

Sy mnum dlu, tpi alhamdulillah xde gdm. Baby pn xbsr, kluar 2.6kg je. Mnum hari2, 2kali sehari plak tu. Lain org lain kesannya. Kalo berisiko, elakkan mnum je. Bnyk pilihan ssu hamil ni sbnrnya.

nurse tanyee minum susu ape , sayaa jawab susu unmum ni so die cakap lepasni tukar susu lain sebab kandungan gula dalam susu ni tinggi . so tukar laa enfamama dengan susu kambing .

Mungkin jgk kandungan gula ade dlm susu anmum ... pakar pemakanan ade bgi tahu sy yg susu anmum ni ade kandungan gula dn blh menyebb kn dpt kencing manis nnti ...

Sy jnis x suka minum n mkn manis.. Tapi time mula2 mngandung sy ada minum susu nie.. N smpai skrng da nk msuk 33 week kena kncing manis.. Gdm on ubat&insulin.. 😩😩

Yang ini formula baru tanpa gula tambahan okay rasanya. Saya minum ni sejak 1st trimester. Result air gula saya pun okay je walaupun saya ni golongan BMI overweight.

Saya minum takde masalah pape. Takde kencing manis. Dh nak Masuk 3 kotak. Alhamdulillah okay. Manis boleh adjust. Bnyakkan minum air masak.

VIP Member

Masa sy dlu nurse nasihatkan jgn minum maybe sbb sy ada GDM so baby cpt besar. Tp kalau xde masalah ok je nak minum susu tu.

Sy minun anmum dari awal kehamilan hingga nak bersalin...alhamdulillah tak ada kencing manis dan bby tak bsar pun...

betul ke ? saya baru beli semalam . nak try minum . 4months already 😣 bila nak start minum ni , mcm2 pulak yg baca psl susu ni

Ok je sis..atas pemakanan dan minuman je sebenarnya. Susu ni kalau minum 2 kali sehari, dah cukup pemakanan utk mom dan baby. Kiranya, tak mkn pun xpe..janji minum susu

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan