Bacaan GDM

Assalamualaikum... mummy2 yang kena minum air gula boleh share x bacaan before n after minum air gula? kalau ada gdm dari bacaan before minum air gula dah sangkut kan? ada x yang before x sangkut tapi after baru sangkut?

14 Balas
Tulis jawapan

Kalau bacaan normal jangan lebih 5.1 sebelum minum air gula.. dan selepas minum air gula jangan smpai 7. Saya 3× minum air gula.. dari trimester 1 smpai 3.. Syukur bacaan normal.. Kalau tak mahu sangkut GDM, 1 minggu sebelum mesti kontrol makan yg makanan tinggi gula dan karbo.. Trimester 1 4.6 /3.2 (bacaan rendah selepas minum air gula kena repeat) Trimester 2 4.99 /6.04 Trimester 3 4.5 /5.25

Baca lagi

sblm mnm air gula bacaan cotted(bacaan xdpt sbb drh pekat),selepas mnm air gula haaaaaa amikkk kauuu 12.6 tgi melambung..trs on insulin...sampai dh bosan dua mgu skli kne bt bsp...😒😒😒

sblum mnum atas pagar je result, lepas mnum terus 12. doc pakar bgtau tu dah level warga emas dh tu 😂😂😂 lepas 6 minggu bersalin kena minum lg, result back to normal..

Saya gdm on diet.. Tp serius mmg x blh diet. Bila kandungan dah 7 bln kita akan sentiasa lapar n teringin nk mkn mcm2.. Setakat ni bacaan bsp masih bawah 5@6

nak tnya saya baru jer lpas mnum i gula...tp result xkuar lg...bfore minum 4.1...slpas xthu ag...klau sangkut berapa yea???

3y ago

selalunya tnggu sminggu paling lama .. tp klu dah mmg sangkut gdm hari ke 3mostly dorng dah call . pengalamn org skeliling saya yg kene gdm . saya pun ada mnum gula mnggu lepas dorng xde call means xdelah kot .harap mcm tu la 😫😌

sy before 4.9 lepas minum jadi 10.9 tkejut sis hahaha mmg mcanak naiknye..trus la kena ngadap nurse tiap 2mggu😬

sy sis.. before 4.7, after 10.3.. hahaa.. sy gdm on diet dari awal smpai skrg nak brsalin dah.. 😂

1st 4.8 - 7.5 2nd 4.68 - 5.72 x sngkut sbb suami slalu bgi minum air kelapa muda....

Baca lagi
1y ago

Boleh.. cuma segelas la.. sya pun ada minum ni.. x sngkut GDM.

Lps mnm air gula bacaan 11,skeg on diet n terpaksa la bsp 2minggu sekali..

1st 4.09 - 5.99 2nd 4.42 - 6.56 legaa xsangkut sbb mak mmg ade diabetis

Baca lagi