Detail scan

Assalamualaikum buat para ibu kat sini๐Ÿค—..saya ade soalan nk tnya..kot2 ade yg boleh jwb pertanyaan saya ni kan..saya nk tanya penting x ye detail scan ni?sbb katenye procedure skrg kena ada detail scan..sbb doc kt kk tmpt saya mcm perlukan sgt detail scan utk reference die..n then skrg ni saya da trlewat buka buku..disbbkn period yg x teratur..tau2 pregnan..tp mslh skrg ni..saya dah nk masuk 27week..n mostly klinik yg buat detail scan hanya akn buat smpai 25week sahaja..jadi soalannye penting x sebenarnye detail scan tu?

7 Balas
Tulis jawapan

Saya bt checkup dkt hosp annur bangi, doktor saya ckp detail scan ni sllunya utk moms below 35yrs tak wajib pn tp recommended la utk tau condition organ baby semua.. utk first time mom yg muda2 tak perlu pn takpe melainkan ada komplikasi mck gdm ke kan.. kalau nk bt, boleh bt dkt sonobee.. saya baru bt smlm at 26 weeks.. dia boleh bt smpai 29 weeks.. booking online je, then boleh dtg ikut waktu yg kita pilih.. murah pn murah compared to other places

Baca lagi

Saya pun baru sahaja buat detail scan sbb first time mom and also terikut org juga hehe but for me penting sbb nk tahu keadaam baby. Tapi nasihat saya bagi yg jenis ada anxiety tinggi tk perlu sbb takut overthinking ke apa. Time saya buat pun sbb nak tgk gender baby and also agree statement di atas utk bersedia sebarang kemungkinan. Recommend buat di Sonobee, ada byk cawangan seluruh malaysia and affordable below than RM 100 compare other clinic

Baca lagi

kalau untuk sy penting sebab nak tau condition baby lebih detail. organ baby normal ke tak, jari kaki tangan cukup tak. klinik area sy buat detail scan sampai 27w. ikut sono jugak, kadang 27w6d pun masih terima lagi.

sy prefer detail scan dripda NT scan sbb sy buat hari tu detail scan smua luar dlm dctor check , size and berat , kedudukan bby . jari2 kpla semua lah dia check . yg blkng tngkuk tu pun bleh detect jgk masa detail scan .

1mo ago

betul sbb details scan xleh detect kelainan genetik sperti down sindrom.details scan utk lihat kecacatan organ luar dlm.

Sya pon ad buat detail scan ni bgi pendapat Sya agak penting jgk sbb dri situ kita dh dapat tahu perkembangan anak kita if ad masalah Dr akan inform bgithu atleast kita bersedia dgn sebarang kemungkinan..

detail scan penting jugak sbb kita bley tahu keadaan bby kt dlm so dia bley detect awai. mcm saya ada gdm mmng sgt2 penting. try je mana2 klinik yg bley accept awak buat detail scan.

details scan bg sy kalau mmpu buat lah.. apa2 hal if ad orblem kita blh brsedia.. semoga kandungan sis baik2 sj..ya..