Susu

Assalammualaikum.. Ingat sy lgi x.. Yg pnah pos.. Awl thun ni.. Sy kgguran... ? Alhamdulillah syukur.. Sy dberikn pluang dan ruang untk mgndung lgšŸ˜Šsyukur sgt.. Mnta doa smua ibu2 dalm ni.. Doakn kndungn sy klini ye.. Slmat dan dprmudahkn sglenye hngga brsalin.. Aamiin n trime ksih kpd ibu2.. Dan sy ingin brtnye.. Susu ibu mgdung ap ye yg ssuai dan prlukah asid folic??

18 Balas
Tulis jawapan

Waalaikumussalam, Alhamdulillah.. Tahniah šŸ¤²šŸ» Folic acid perlu ambil nti blh refer doctor ubat apa yg sesuai dgn awak, sbb saya continue obimin je atas saranan doktor awal preggy hb 12 lebih, then next temujanji tu hb turun 11 lebih doktor nk tukar zincofer if next temujanji tu hb still turun.. but Alhamdulillah saya amalkan minum susu belah malam, pagi ambil obimin je tkda tambahan supplement lain atas saranan doktor.. hb pun makin ok 13 lebih.. maintain amalkan susu & mkn supplement tu hari2 tanpa skip.. Alhamdulillah, skrng kandungan saya dh pun 7 bulan mohon doakan saya & kandungan baik2 saja ā¤ļø Saya sharing amalkan minum susu Enfamama A+ (Vanilla) Susu ini mempunyai kandungan yang mempunyai banyak kebaikan kepada ibu dan baby dalam kandungan. Kaya dengan kandungan asid folik yang berfungsi : ā€¢ Menyokong pertumbuhan ā€¢ Perkembangan janin ā€¢ Mengurangkan risiko kecacatan kongenital ā€¢ Susu ibu mengandung enfamama juga mengandungi kalsium tinggi, zat besi dan vitamin C yang mempunyai manfaat penting untuk pertumbuhan mental anak yang akan dilahirkan. Susu terbaik untuk ibu hamil yang mengalami anemia mestilah membekalkan zat besi, vitamin b complex & vitamin c yang cukup untuk penghadaman & pembentukan sel darah merah yang sihat. Tips - Wanita hamil mesti lebih berhati hati sebelum mencuba produk baru. Ada banyak vitamin ibu mengandung yang dijual di luar sana. Ada yang kononnya bagus sebagai ubat kencing manis & segala macam penyakit. Dapatkan nasihat doktor sebelum buat keputusan.

Baca lagi
Post reply image
4y ago

Terima kasih info. Saya punya hb 10. Makan zincoper tu memang tak boleh telan langsung badan lemah gila n asyik muntah. Nak try obimin pulak nanti

Tahniah Puan. Alhamdulillah. Pengambilan acid folic sangatlah penting untuk pembentukkan bayi dalam kandungan. Lepas kandungan 4 bulan selalunya vitamin tu akan ditukar kepada obimin/ zincofer. Bergantung pada penerimaan badan ibu mengandung. Untuk susu pula, fresh milk pun dah ok. Macam susu HL atau Dutch Lady. Minum segelas sehari. Kalau susu khas ibu mengandung tu gula agak tinggi. Takut sangkut gdm. Bahaya untuk kandungan. Ini nasihat dari nurse KK di tempat saya. Apa2 pun boleh refer doktor atau nurse masa buat buku pink nanti. Semoga bermanfaat.

Baca lagi

Alhamdulillah.. folic acid mmg wajib amik utk tulang saraf baby and kuatkn rahim. in shaa Allah.. susu tu mnm. jela susu apa pn.. Susu kotak kt supermarket pn boleh.. mcm sy mnm HL huhu

VIP Member

Waalaikumusalam, alhamdulillah tahniahhhh. Jaga diri ye. Jangan lasak lasak. Folic acid memang kena amik. Susu ikut diri lah. Saya susu putih tak boleh. Minum susu coklat. Susu juna

Tahniah sis, sama la sy pun miscarriage sblm ni n skrg tgh pregnant 8w. Sy amalkan makan folic acid before hamil lgi.

Alhamdullilah tahniah semoga awak dan baby dalam jagaan Allah , jangan lasak lasak okay jaga kesihatan šŸ„°

Alhamdulillah tahniah mommy to be...in sya Allah semoga segalanya dipermudahkan...amin

same dgn saya. miscarriage awal thun. skrg de rezeki lg. sme2 kite kuat yee.. šŸ˜Š

Semoga kandungan awak sihat dan semuanya dipermudahkan k.. Jge diri elok2

Alhamdulillah Tahniah, semoga segalanya dipermudahkanšŸ¤²šŸ»amin