baby masuk nicu

anak saya dah tiga hari masuk nicu sebab jangkitan kuman dalam perut , so dia kena on antibiotik . diorang cakap mungkin hari khamis ni dah bole keluar sebab selalunya antibiotik dalam lima hari je . ada tak ibu ibu kat sini anak pernah kena on antibiotik ? berapa hari ? selalu diorang charge berapa rm yee ?

9 Balas
Tulis jawapan

Baby saya masa sebulan pernah on antibiotik jugak. Jangkitan kuman kat saluran kencing. On antibiotik 7 hari. Dr kata masa tu sama ada 5 atau 7 hari tapi masa hari ke 5 tu kuman masih ada tapi kuantiti dah kurang. Dr suruh continue juga sampai 7 hari. Warded kat swasta. So total rm10k πŸ˜…

Anak saya on antibiotik 7 hari sebab demam masa dia mula2 lahir dulu. Berdasarkan doktor yang handle anak saya, biasanya hospital situ buat seminggu tapi mungkin case by case jugak. Disebabkan anak saya dilahirkan di hospital situ jugak, percuma aje alhamdulillah. Hospital gov ya.

5mo ago

Ye awak β™₯️

anak saya baru je hari tu on antibiotik dekat hospital putrajaya.. bayaran tak sama macam kita yg dewasa saya kena RM1095 untuk 4hari, anak saya RM64 untuk 7hari.. kalau swasta maybe a bit mahal

hi awak.. baby sye lps bsalin kne warded 5 hri kt scn... on antibiotik gak sbb blood test x ok.. total dlm rm45.. sye bsalin swasta tp baby kne refer gov.. jd rm45 tu kos utk baby warded 5 hri..

5mo ago

maybe tgk jgak jnis rawatan (antibiotik bbeza kot) & hospital mne..

baby saya kena tahan ward seminggu, kuning tinggi+nafas laju. kalau lagi lama biasanya dr tinggi kan dose + pantau

Anak sy warded 5 hari sbb kuning + on antibiotics + phototherapy, total RM75. Tahun 2021.

hospital gov kan? jangan risau awak tak mahal. tak sampai 100 pon awak.

5mo ago

harap begitula , haah gov awak

antibiotic 3 hari sis

umur anak?