18 Balas

Boleh try guna air purifier..utk anak2 saya mmg berkesan..sbb air purifier membantu dptkan udara yg bersih..anak sy masa kerap btuk dan selsema..after saya guna air purifier..dh kurang batuk dan selsema.. Kadang2 selsema sbb udara kotok..air purifier yg saya guna jenama coway boleh matikan kuman n virus..even molekul yg kecik pun boleh disedutnya.. Kalau nak tahu lebih lanjut atau nak oder air purifier boleh wassup saya 0195125785

Kalau rumah berdebu juga.. xjalan juga air purifier ( da Dua set Kat umah).. my opinion

Ye. Anak saya dulu pun mcm tu. Mmg tak de ubat. Tapi doktor bagi ubat spray garam utk kurangkan lendir tu. Pastu saya sedut supaya keluar lendir2 tu. Lg 1, saya selalu tukar cadar. 2 hari sekali mesti basuh cadar dan bantal. Rumah kene hari2 mop. Alhamdulillah, anak saya pun dh kurang kene selesema sejak saya buat perkara2 di atas. Sbb bila baby selesema..kita yg penat. Dan kesian tgk baby dia tak blh tido atau menyusu dgn selesa.

Tq sis😁

Klu p hosp kjaan atau kk ,mmg tak bg ubat utk baby@knk2 bwh umur 2thn tapi klu p klinik swasta ,doktor akan bg dos mengikut umur. Sy ank2 berklinik kat klinik swasta so tahu jns2 ubat selesema, batuk yg biasa doktor bg selain dr ubat titis kat hidung.Org dulu2 ank selesema dia sedut dgn mulut.

Kalu kita pergi Kk mmg dorg xkn bg sis...mmg xelok bg ubt batuk or selsema under 2yrs..baby sy alhamdulillah dh 10bulan...xpnh mkn ubat batuk..or slsema.. Sis cuba gunakan minyak mamz dan cuba buat myk bwg putih..sesekali buat wap pns..mndi air lemon..insha allah mujarab..

Mmg xde ubat utk baby. Kene usaha sendiri. Sembur strimar dekat hidung buang hingus. Letak minyak bawang putih ke dekat dada, belakang ngn tapak kaki. Huhu sye kalau baby nmpk sangkut sye sapu ckit minyak dekat hidung dia. Huhuhu 2 minggu jugak die selsema.

my ank pon 3month kene selsema then irefer ke kk.. kk srh beli normal nasal spray utk kuarkan hingus.. kk xbg bwk ke private sebb private mmg akn jual ubt so tkt dorang bg ubt yg bole buat nafas stop.. so i just gune nasal spray n baby balm je da sihat dia.

Mmg bayi bawah 6 bulan tak boleh bagi ape2 ubat. Kalau hidung sumbat gak, try beli spray Sterimar kat farmasi rm25-40 harganye. Sterimar ni selamat sbb air garam. Mak kalau menyusukan badan, boleh makan vitamin C. nanti immune ke anak.

Jangan lupa lepas spray pakai sterimar tu, sis sedut hingus dia guna penyedut hingus. Kalau sy, prefer penyedut manual daripada auto. Sterimar tu fungsi dia cairkan kahak. Boleh guna beberapa kali sehari.

Baby memang tkda ubt kna bgi klu selsema...mommy cba sedut hingus tu laa bg keluar guna alat penyedut ada kan kna jual..kesian baby..msti tk selesa..

Kalau anak selsema cuba semburkan sterima dalam hidung dia and sedut hingus kasi keluar semua. Kalau biarkan lama nanti anak boleh demam.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan