scan baby

Alhamdulillah.. Kndungan dh 5w 2 d.. Dpt juga sye scan baby ni.. Walpun sorang2 huhu.. Tngk pasangan lain bawak suami.. Sedih. Tp xpe kne kuat..suami sye di serawak.. Mngajar skolah rendah..sye di johor.. Xpe.. Sye kne kuat. Kuatkn semangat demi anak ku syg ni.. Membesar dgn sihat ye anakku.. Nanti 8 minggu ummi tngk baby lagi tau.. Doakan sye dan suami dapat sma2 bertukar ke melaka.. Due date my baby 7.3.2020..alololo tomeynye tahun 2020..dlu mse sye kcik2. Tahn 2020 ni sye ingt mcm zamn robot.. Skli sma je. X bnyk sngt kemajuan lgi.. Tp alhamdulillah Malaysia msih aman kan.. X sngka dpt anak thun 2020..doakan sye dan baby ye.

scan baby
45 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Saya semua pernah...bersalin pun sorg2 sebab kebetulan mak mertua sakit kt tganu.. Mak ckp jgn wasap massage bagai kt suami sebab dia dah la jauh ..lgi pening nanti pikir saya tiba2 nk bersalin.. Saya send jer wassap..bgtau .. "DAH SELAMAT".. πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚.. Suami terkejut.."apa yg dah selamat tu?"... Dah keluar zuriat abg laa.. Hehehe.. πŸ˜‡

Baca lagi

Congratulations sis. Sokayy, u're going to be a strong mother. Sy awal2 scan pun pergi sorang. Check up pun pergi sendiri, suami susah nak cuti. Masa detail scan je pergi sama2, tu 1st time dia dgr heartbeat baby, tgk baby gerak2. Communicate sis, share je benda2 kecik mcm hari ni jd apa2. Buat dia rasa he's a part of ur pregnancy journey. All the best. You got it! 😊

Baca lagi

Saya pun pjj dengan suami. Saya mengajar kat langkawi. Walaupun masih dlm 1 kedah tapi sy tak mampu nak menyeberang laut balik kat suami sebab alahan teruk. Kesian suami tiap2 minggu ulang alik. Sakit2 badan sebab asyik ulang naik feri. Moga sis dan baby kuat ya. Moga kita dapat sama2 transfer balik ke suami. InShaa Allah, Aameen.

Baca lagi
5y ago

Amin ya robb tq doakan

Congrats sis!!! Samaaa... saya pn pjj. Pegi scan, ckeck up, smua sorg2. Jmpe time wiken or public holiday je. Kalau nak bwk suami g scan, buat appoinment kat klinik swasta yg bkk wiken. Nak kasi can baby bonding ngan ayah dia. Skrg sy tgh tggu hari je ni.. semoga dipermudahkan urusan sis, urusan saya bersalin.. 😊😊

Baca lagi

tahniah sis.. sy spnjg pregnnt ni pergi checkup sekali je suami teman. time minum air gula.. duk sekali tpi xnak susahkn dia amik cuti / curi masa nk teman pergi klinik. tapi nti 2 mgu lg kena minum air gula kena minta teman la.. sbb lamaaa menapak kt klinik tu kalau buat test gula. πŸ˜‚ btw take care yaaa mommy....

Baca lagi
5y ago

Tima kasih.. Doakan sye.. Insyllah.

Situasi kita sma, tp dulu sy yg kerja srawak, hsband kerja johor.. Hehe alhamdulillah selamat smua nya wlupun sorang2.. Skrg suami dh pindah balik sabah, harap2 rezeki sy lg balik sna tahun ni.. Aamiin.. Sy doa kn smoga urusan semua dprmudahkan d dekat kn dgn org2 trsyg.. AamiinπŸ€—

5y ago

Itu lah.. Hee kn.. In shaa Allah smoga kita smua dpt pindah juga, dprmudhkn urusan.. Aamiin😊😊

It's okey sis... Sy pon sama jgk, skrng dh 20w pon husband still xteman p checkup..sedangkan tempat kerja satu laluan, cuma lain kementerian je.. tp nk buat cmne kn.. Bertabah je lah.. Drive sndiri je p lg snang.. Kdng² terdetik jgk dlm hati bila la agaknya ad org temankan😊

insyallah... 12/3/2020... Bby yg ke3... Pernah alami pengalaman pjj time ank sulung... Sedih sgt.. alahan sorang2.. menangis sorang2... 8 bulan pregnant.. rezeki dpt tukar . Dpt duk skali ngn husband... Saya doakan semua mummy2 yg pjj cpt2 dpt stay ngn hsband...

Samalah kita.. Sy pun pjj.. Suami kerja kat pasir gudang.. Tapi sebulan sekali mesti balik.. Dia akan balik setiap kali ada appoiment dgn doktor.. Anak pertama jadi excited.. Hehe syukur.. Semoga perjalanan kita untuk jadi ibu dipermudahkan.. Aminn

Smoga kita kuat yea sis..sy pun LDR dgn suami..wlaupun jarakny dgn suami cuma 4jam still xbole teman..kdang otak serabut sedih n smua la..sbb hormon kut.. lpas ne smua sndri..drive ke KKIA sndri..appoinmnt sndri..stay strong sis.. !!