alahan

Ade tak mommy yg alahan bau bau toiletries mcm sabun mandi, shampoo, ubat gigi mcmtu? Apa tips boleh bagi sebab asal bau je nak muntah

21 Balas
Tulis jawapan

sama la kita.. dr awal pregnant smpai nak beranak.. hidung mcm da kena blok bau bauan tak boleh singgah langsung πŸ˜‚πŸ˜‚ sepanjang pregnant tak pernah masuk dapur.. hatta bau orang potong2 bawang tu pun boleh muntah smpai demam2.. haha πŸ˜‚πŸ˜‚πŸ˜‚ bau2 perfume ke sabun ke semua tak geng πŸ˜†πŸ˜† tp sbb duduk sendiri.. suami jarang ada mmg kena basuh baju apa semua sendiri.. jdnya kita redah je la tempoh tu smpai akhirnya πŸ˜‚

Baca lagi

Bertabahlah. Sy masa mula2 mengandung pn mcm sis. Dah tukar mcm2 sabun still muntah n pening guna. Last2 sy mandi dgn kuantiti sabun asal ada. Berus gigi pn xdpt. 2 bln gigi xterurus seksanya. Baju2 xtau bersih kh tak dibasuh dgn sabun sesudu ja. Syukur 2 bln ja. Cuma alahan bau masakan yg smpai dah nak masuk trimester ke 3 msih xhilang

Baca lagi

Sama la sis.. sy semua jenis sabun basuh, wangian, masakan, event sy start pregnant sampai 37week xsekali pon cuci muke.. mabuk bau bauan xhilang, walaupon try an erro tuka mcm2 product.. nasib baik bab kain cuci sidai n lipat suami ley tolong2, y lain semua kne tahan n lawan pakai mindsetπŸ˜…πŸ€­

Tukar kepada yg blh bau.sy sllu pakai yg mcm antibax semua tu.now tukar ke luxπŸ˜… bau sabun bj tak boleh nsb husband tlg sidai n cuci.bau bawang semua tak boleh.tabah jela🀭

Mcm sya lain pulak dri anak prtma smpi anak k 2 tersangat suka bau toiletries.Tk dpt bau shri mmg tk sah.Smpi kn boleh cuci toilet hari2 slma 9 bulanπŸ˜‚.yg suami lyankan aja

Saya tukar pakai sabun buku then elakkan berada di toilet dalam masa yg lama. Even sabun basuh pinggan pun saya tukar. Segala jenis wangian saya x suka

ada sis..rasa nk buang je barang2 dlm bilik air tu🀣🀣x blh nak hidup langsung..klau masuk blik air msti mau muntahπŸ₯²

aduhai,sama la... paling x suka antabax cool & lotion cocoa butter. ada bau perfume yg sedap2 pun mcm tengit aje kat hidung

Sis mcm saya masa awal preggy tak boleh bau semua tu. So saya letak daun limau purut dlm bekas nk bagi cover bau semua tu

Sy xbleh bau ubat gg org dewasa...tukar ubt gg budakΒ² yg bau buahΒ²an bru ok...tp xpuas nk gosok...rsa xbersih...