Berat badan meningkat selepas 20weeks

ada tak yg macam sy? berat badan sebelum 20w ni maintain je 50kg/51kg. Lpas 20w terus naik melonjak ke 54kg, skrg 25w pula naik ke 58kg๐Ÿ˜ Normal tak berat naik terus banyak macam ni? (Sy 1st mom)

6 Balas
Tulis jawapan

sy masa awal trim everytime checkup berat tak naik sampai saya tanya doc. doc kata normal and berat sy akan start naik on 2nd trim. and on 3rd trim berat akan naik mendadak. as long as tade sangkut yg lain2 and progress baby on time should be ok. u checkup swasta kan u kena rajin2 tanya doc. tanya je anything yg terlintas. if u ada soalan penting and buat u risau take note soalan tu dalam fon next appointment boleh tanya. sbb kadang doc ni dia bukan mcm nurse kk. nurse kk bagi i dia more concern and suka bebel so sambil dia bebel tu dia bagi kita pengajaran. but doc ni lain skit ethic and professionalism dia. haha if u know what i mean ๐Ÿ˜†

Baca lagi

normal kalau orang pregnant berat naik banyak tiba2 ๐Ÿคญ tapi kalau saya limit sebulan boleh naik 2 kg jeh . seminggu 0.5kg ... kalau lebih kena minum air gula .. kalau kat kk setiap orang nurse bgitau tk silap boleh naik berapa jeh .. sbb takut kencing manis masa pregnant... kalau doktor tk kata apa2 okay la tu

Baca lagi

Sama. Masa awal2 naik 200-300g jer. Masuk trimester 2 terus naik sampai 3-4kg dlm masa sbulan๐Ÿ˜‚ kena minum air gula, sangkut kencing manis pulak๐Ÿฅฒ padahal saya jarang minum/makan manis๐Ÿ˜Œ

VIP Member

kenaikan brt bdan yg normal ada tulis dlm buku pink tu...kalau free2 blh belek2 baca2 dlm buku pink tu...sbb byk maklumat berguna dlm tu awk.....

Post reply image
6mo ago

dekat blkng buku tak ada tulis apa2 ๐Ÿ˜… sy checkup kat swasta

Normal awak. Semua yang pregnant akan naik berat badan. Yg static je atau turun tu bahaya. Cuma jgn naik berlebihan

kita sma haha bby dlm perut pon bsr smcm nurse kk ckp betul ke kiraan ni sbb bby bsr dri spttnya..