GASTRIK SEMASA HAMIL

Ada tak kat sini alami gastrik semasa hamil ? sy dari awal prgnant smpai skrng 14minggu masih lagi rasa gastrik nii. Sudah makan pun masih rasa gastrik, balik2 lapar pulak tuu. Saya baca dekat google normal, tapi ingatkan dah masuk trimester 2 nii dah hilang. Tapi sama je. Korang pun sama ke ? share laa ? bila agaknya akan hilang. Tak tahan laa perut ni asyik rasa tak selesa.

13 Balas
Tulis jawapan

saya gastrik, lagi2 masa awal preggy tu. tak boleh makan, alahan teruk. lama2 dh faham, atur cara makan kita. yg penting jgn sesekali lewat makan & biar perut kosong. walau tak lapar atau tak selera, kena makan jugak tau. saya trimester 3 ni baru okay sikit tp pedih ulu hati sentiasa walau tak makan pedas

Baca lagi

saya baru smlm pegi klinik jumpa dokter sbb gastrik.. pastu dokter bgthu prgnt.. dia bg ubat gastrik.. harini ok dh gastrik hilang dh.. hehe.. baru tahu yg diri sndri prgnt..๐Ÿ˜… rasa mcm x caya pulak ingt kn gastrik yg makin teruk, rupanya bercampur dgn alahan morning sickness skli..

sy awal2 prgnt aritu ada gastrik jgak..rsa sma mcm awk,bla dah mkn tetap perut rsa lapar lgi..x selesa btul perut smpai nangis..doc bgi ubt pun x bley mkn sbb sy muntah terok..pstu sy try mnum air suam lps mkn dan pgi sblm mkn 2,3 hari trs lega..smpai skrg dah xda gastrik..skrg dah 21week

gastrik time pregnnt.. sgt sakit.. saya sampai clash ngn contraction plasu.. sampai ke hospital..kena jaga makan sis.. n spare ubat doktor.. perut xboleh kosong..

Bg sy lh.. Sy mmg dh ad angin gstrik.. Klu mengdung lg lh truk lmbt mkn xselesa je perut angin duk main dlm perut... Hihi... Lps bersalin ok lh sikit rse..

Saya dulu pun mcm tu juga.. Gastrik memang susah nak hilang...memang paya lah nak hilang orang kata.. Tak kira lah mengandung ke atau tak...

Alahai kesiannya. Saya faham sangatt. Sediakan gaviscon yang sachet tu. sebelum makan, makan dulu gaviscon tu.

P klinik mintak ubat.. ada tu d bg ubat.. sbb aku hari tu pn bgtu.. tp aku lgsung Ndak dpt mkn lgsung..

VIP Member

sy kena gastrik smpi masuk wad masa tu 9mggu..tp skrg dh kurg la sakit gastrik tu..skrg dh 13mggu

3y ago

aduh smpai masuk wad . hmm ! sy harap cepat laa hilang gastrik ni . tak tahan

kene kerap makan nie sis... tak leh perut kosong...