berat bayi

ada tak ibu yang kandungan dah 8 bulan tapi baby masih 1.63kg lagi? saya dah pregnant 8 bulan tapi baby masih 1.63kg. saya jadi stress, risau sbb saya tak tahu dah nak buat apa. makan makanan tinggi protein dh tapi :(

16 Balas
Tulis jawapan

Jangan risau nanti masa lahir akan lagi tambah beratnya.. Dulu masa saya lahirkan ank pertama saya 9bln dlm kandungan tp dia lahir dengan berat badan 1.6kg saja lhir normal tp dia harus masuk inkubator slma 1 week alhamdulillah skg dia jd ank yg cerdas dh umur 15year.. Masa hamil anak kedua sama kondisi masa 7 bln beratny kecil so kawan saya sarankan bnyak makan icecream saya ikut apa mereka kata masa 9bln lahir masyaallah dia lahir dngan 3,9kg panjang badan 54cm So awak tak perlu risau pikir positif je

Baca lagi
4y ago

Actually makan gula tu yg buat baby besar. Aiskrim tinggi gula

Jgn risau...sbnrnya apa yang tulis dkt scanner tu cuma anggaran..xdak sapa tau berat baby yang betul...Allah je mengetahui...mcm sy haritu dokter scan waktu nak bersalin tu 2.9kg...keluar2 baby 3.23kg...jgn risau ok

Jgn risau saya yg dah 35minggu pon berat baby baru 2.21 ješŸ˜… Dr kerajaan asyik ckp kecik saya pergi pakar swasta Dr explain bnyk factor baby kecik maybe sbb keturunan jugak.janji masih dlm range graph tu okay la

VIP Member

rujuk doc sis dan jangan stress. stress salah satu punca gangguan pd baby. bawa bertenang ye. cuba tanya doc untuk ruj pemakanan or any suppelement untuk lebihkan selera makan.

selalunya klau berat baby kurang doktor akan pantau, tak pun kena emergency czer, sbb sy dlu 1st ank kna czer 35w baby 1.66kg

Scan x bole ikut jgk sis..saya anak ke3 last scan bilng doktor berat 4.6kg dh..kena kawal prmakanna ..last kuar berat 3.22 jeršŸ˜Š

4y ago

Doa baik2 jer sis..insyallah d permudahkn.ya

VIP Member

Sy scan ank 2.50kg lahir2 2kg jašŸ˜lg kecik..alhamdullilah sihat dan ckup sifat..22hari berpantang tnpa jahit dn koyak

In shaa Allah.. Ok tuu.. šŸ˜„ cuba awk bnykkn tido waktu pagi dan petang.. Tupun dpt bntu naikkan berat bby..

Insya allah semoga baby sis sihat. Jgn byk fikir sgt ya sis bimbang kesan pd diri juga nnt

Fkir2 yg baik2 je awak jngn stres2 x baik ,, in sha allah kin berat akan.naik lagii ..