Perut berangin

Ada tak ibu ibu yang perut sentiasa berangin semasa pregnant 1st trimester?

26 Balas
Tulis jawapan

Sy 1st trimester mmg perut berangin je...setiap mlm nk tdo mrengek je...nseb beik suami jnis ok...gosok2nya haa...mse tu xttaw pregnant ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…...tiap mlm pkai stokin tdo...igtkn angin msuk dri kaki sbb sjuk sgt ke apa...siap bselubung dgn slimut...tp still sme...mse dah 11w x silap...bru taw... pregnant ๐Ÿ˜๐Ÿ˜๐Ÿ˜ skli dtg klinik doc kata xde janin n kantung n doc kata mybe dah gugur...sbb b4 tu sy bleeding ketul2๐Ÿ˜ข...2mggu dtg lagi....tp sy xdtg...sy dtg sbulan kmudian...๐Ÿ˜ Tp dlm tempoh tu perut tiap mlm berangin je...mkin kompius...sy mkn je lah mcm biasa nenas ke ,air klapa ke...bedal smua....bleeding lagi....perut still berangin....last2 after 1 month tu...pergi dtg cek...dah ade kntung,janin pun ada...huhuhuhu tp usia kndungan xsme dgn trikh...ikut scan nk masuk 12w xsilap...ke 14w...xigt dah sy....lme sgt dah...mmg cpt lpe sjak peknen ni...hahahah Perut mmg akn berangin je...sy smpai 18w je berangin...pastu xdah....tp loya mkin kerap n slera mkn hilang...berat obesiti sy pun hilang byk....hahahaha tp ble dah 35w ni...berat laju naik...dtg blik obesiti sy ni haaaa...hahaha tu sgkut lpas mnum air gula๐Ÿ˜

Baca lagi
VIP Member

Same to me, dlu first trimester teruk sgt sllu masuk angin n pedih ulu hati. Blm lg alahan n muntah2 teruk, Nsb baik hsbnd sllu mmbntu.. Almost 3 months jg baru hlg perggg Syukurla now everything sht jer... Mdh2an baby on my tummy also sihat wlafiat amin..

Saya selalu masa 1st pregnant .. smpai ulang alik p tandas .. tapi suami saya rajin sapukan minyak panas kat kaki n pinggang .. tp plhan" lahh sapunya tu takut efek kat baby .. kalau malam saya guna stoking ..

Yes masa 1st trimester mmg berangin n sebu je perut..mybe sbb sy ade minum air tea..n lpas sy stop mnum air tea,angin n sebu mmg da xde..alhamdulillah..paling menyampah bila perut berangin๐Ÿ˜ฃ๐Ÿ˜ฃ

Saya dari mula pregy smp 4 bulan ..tak selesa sgt2..lepas 4 bulan dah ilang skrg ni dah 28w ada jugak angin tapi sesekali lah ..tak seteruk dulu .jgn lewat mkn..

samala..mkn dekat due makin teruk berangin & heartburn.sy asik nk sendawa jek.kentut xde plak.angin mcm xlps.loya nk muntah.baring duduk serba x kena.

Ada. Saya masa pregnant 9weeks-15weeks perut terasa pedih ulu hati dan berangin walaupun dah makan. Hari2 mengadu sakit dgn suami ๐Ÿ˜•

Sy selalu kentut dan sedawa time tu...klu rase luga sy makan buah yg byk air macam buah tembikai mcm tu..baru la xluga sgt..

Saya pun sama . Sekarang ni sy rasa mcm perut lapar tapi mcm kembung tapi makan tak lalu tapi rasa mcm nak muntah. Emmm

4y ago

sama la . x rasa lapar walau sehari sekali makan .. tapi suami paksa makan dan selalunya muntah semula ๐Ÿ˜ญ

Selalu dulu waktu first trimister. Alhamdulillah takda alahan. Tapi mmg tk boleh mkn lewat skit. Trus berangin satu badan..