8MONTH PREGNANCY !

Ada tak ibu ibu yang baru nak masuk 8 bulan tapi badan dah tak larat . Peha dua dua sakit time jalan . Pinggang pun sakit bila nak tidur susah ?? Padehal lama lagi nak bersalin . Huhu ada tips tak nak kurangkan sakit peha dgn pinggang ni ? Susah nak kerjaaaaa .

23 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Sama la, 1st pregnancy. 36 weeks betis ni sakit mcm baru lepas hiking. Tidur segala position dah tak selesa. Kena tidur duduk stack 3,4 bantal atau himpit bantal kiri kanan baru ok sikit. Tengah malam je bangun beberapa kali ulang ke bilik air. Tangan, kaki bengkak. Bila bangun tidur, tak boleh genggam tangan. Jari2 semua sakit. Kena keep genggam beberapa kali baru okay.

Baca lagi
5y ago

Yela.. Knpe jari jemari sakit eh.. Lagi2 bgn pagi.. Aduiii.. Kaki kurg sikit.. Tgn yg sakit lebih..

Normal sis... Redha je dgn ksakitan smpi saat nk bersalin. Sy skrng 36weeks, lagi lah sakit pinggang tu. Mlm nk tido nk tkr posisi pun punyalah dok mngeluh je smbil tahan sakit. Berjalan pun dah mcm king kong sakit bwh lagi... Mmg kna bsabar je. Lagi sbulan nk due pun rse tk sbr sgt2... Kdg2 rse nk suh baby kluar awal je klu blh. Heeee...

Baca lagi
VIP Member

โœ‹ saya pun sama. Sakit pinggang, sakit betis, peha, urat belikat xtau nak cite mcm mana. Dengan bekerja lagi. Ni anak ketiga dgn umur dah 36tahun betul2 rasa x larat. Serender dah. Pasni xnk tambah anak dah ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚. Dah tua2 tak larat bawak perut.

5y ago

Due bila? Saya mula2 kk kata due 1/1/20 tapi mggu lepas pegi hkl doktor scan kata dh 35mggu dah.

Ni.. sy pun ada kena mcm tu tapi lama2 abaikan.. lagi rasa x sihat bila ikutkan rasa tu.. โ˜นโ˜นโ˜น bykkan berehat bila trlalu lama brdiri.. tu yg buat rasa bengkak2.. tapi jgn jg lama baring..

sama la mcm saya sis , rasa badan ni asyik penat je . padahal x buat apa2 pun , semua mak sya yg uruskan . kadang2 baru lepas buat keje sikit tetiba rasa nak baring eh tertidur plk ๐Ÿ˜…

saya sekarang dah 9bulan, 3week lagi nak due...saya pun alami benda yang sama, tapi sampai sekarang saya abaikan..saya bawa jak kerja....tak ada idea nak kurang dia macam mana

Saya 29weeks dah sakit badan semua. Paling tak tahan sakit ari ari. Time tidur kalau boleh nak tidur kt katil sorang2 taknak husben ada sebelah. I need more space! ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚

Normal je mommy. Kepala baby dah masuk laluan. Nak tidur pun memang tak selesa. Sy dulu start 5 bulan dah rasa mcm tu. Kalau tak tahan minta tolong suami urutkan.

Sama,saya pun terasa berat ja skrng . Mandi pun kdg duduk atas kerusi sbb tak larat nk berdiri. Nk tido tu puas berpusing nak cri posisi yg selesa utk tido.

Sabar ye sis...besar pahalanya...bykkan doa dan zikir...sy peknen kembar baru 6 bln tp sarat n x larat da mcm 9 bln...