10 Balas

VIP Member

tengok pada badan masing2 juga sis. saya thn lepas masa bulan puasa dah 8 bulan, dpt puasa 4 hari saja, sebab kena gastrik teruk. lagi satu, saya jenis ketuban kurang, ..jadi, masa tu kena fikir kesihatan baby dlm perut saja . sis cuba dulu puasa 1 hari , kalau ok tak memudaratkan sis dan baby , boleh teruskan puasa.

Sy pun tgh gnti puasa skrg.. Now 28 week.. Sy try puasa sehari dlm sminggu.. Alhamdulillah, ok n dpt brtahan.. Yg pnting kna brsahur.. Tggl 7 hari, ada 3 hari lgi.. Moga2 dpt truskn gnti puasa lgi sblum msuk ramadhan thun nie.. In shaa Allah.. Sis try puasa dlu, kalau cam x larat, blh buka dlu.. Try pula hari lain..

VIP Member

Try shari dulu sis... Kalau xtahan terus bbuka... Pagi tu bsahur... Mnum air byk2... Sy pun buat camtu aritu... Try ganti puasa... Sbb xabis ganti lagi... Tp sy xboleh puasa direct.. Sy buat weekend je... Sbb time kerja sy byk bgerak

Boleh, saya ada ganti puasa masa 5 bulan haritu. Selagi ibu larat nak puasa boleh puasa, jangan lupa sahur. Kalau masa tengah puasa rasa macam tak tahan lapar ataupun sakit perut sangat. Seeloknya berbuka.

Blh cuba utk puasa. Kena ckp2 ngan baby ajak dia puasa skli. Sahur jgn lupe, msukkn sekali menj mkn kurma time sahur pn ok..

Time kasih mommies... 😁😁 Sy try puasa 1 ari dlu laa ye..

Sy ganti puasa masa pregnant 3 bulan tp mmg penat sgt.

VIP Member

bleh try dl sis.. klu xlarat, jgn pakse dr..

VIP Member

Boleh puasa. Selang hari 😉

Bole..kalau xlarat,berbuka

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan