Tanya

Ubat apa bagus beli dekat farmasi nak ganti dengan zincofer ? Maltofer tu boleh ke ? Sama tak fungsi dia dengan zincofer. Tolong suggest jap mommies. Sebab saya tak boleh telan zincofer tu. Asyik muntah. Tak tahan lah.

18 Balas
Tulis jawapan

Saya pn sblm ni da 2x tukar ubat tambah darah sebab muntah teruk...smpi la doc tukarkn ubat maltofer... alhamdulillah ok je bila sy makan..saya terus xmuntah2 dah...lg2 maltofer tu dalam perisa Coklat mcm chewy gituπŸ˜…...tp tgk kesesuaian masing2...mana yg ok..

Try tanya nurse/doktor dulu apa yg sesuai utk sis tukar ubat, sebab lain org lain. Sy pun muntah mkn zincofer tp sy mkn sblm tidur. Dpt kurangkan rasa mual cuma kena ready plastik tepi katil takut termuntah plk.

Leh ugk maltofer pon sma je cm zinkofer maltofer lg sdp ase dri zincofer tu sy pon xleh tln zincofer trus munth time munth lps mkn ubt bnda pling seksa ase huhu

4y ago

A'a xlma dh semua rasa ad nie Insya Allah aamiinn tq

Sy pun tk blh mkn zincofer, obimin dan segala jenis yg kk bg, asal makan je mesti mual, hb pun drop, so sepanjang pregnant mkn maltofer je alhamdulillah hb cantik,

You are welcm, a'a dh besr dh skrg dh leh ase ye gerak seronok hehe, you too aamiinn

sy pn xleh telan zincofer, sy tukar obimin..obimin sgt2 ok, try la..

Beli iberet sis. Kalau iberet hb x naik jugak br try maltofer

4y ago

Hb saya okay je tapi dia bagi gak zincofer tu kat saya. Semua okay masa check up haritu.

Sy sepanjang pregnancy mkn obimin plus dan obical...

Maltofer lg tggi dose dri zincofer. Kne try n error

Maltofer sedap. Iberate pun boleh cuba