Ectopic Pregnancy with 1 tube

Ttc 5y 3m, last period 11.12.19, spotting 30 & 31 dec 2019, sy fikir period 2 hari, sebab tak berapa sihat waktu tu, demam panas, batuk sampai lung infection. Jan 2020 breast sakit sensetif a month sy lalui, period tak tiba, sy ingat sebab stress ke. On 03.02.2020 saya tergerak check upt subuh tu, naik double but samar sangat, sy jadi was-was. Sy biarkan, but on 05.02.2020 ada keluar bleeding coklat color, sy pun sedapkan hati “oh see tak valid result hari tu ni dah period” dah by day period non stop, hari ke 8 still bleeding, saya ke klinik kesihatan terus doc sahkan sy pregnant. Allahuakbar, Alhamdulillah ? sebak menahan air mata berlinangan, doc panggil sy, doc refer sy ke Hospital utk rawatan lebih lanjut sbb tak dapat scan. Pergi ke Hospital Doc said “Pregnant with unknown location” Allahu Rabbi, sedih, susah hati memikirkan kondisi diri waktu itu. Sy di tahan wad untuk di monitor Beta HCG, day by day tiap 48 hours, Beta HCG saya di ambil dan makin meningkat sikit sikit dan bukan menaik double. Pakar sahkan kemungkinan Ectopic. Sy berdoa harap sangat ada keajaiban. Pd hari ke 9 sy di wad, pakar check betul2 scan melalui bawah, 3 pakar scan sy, dan akhirnya SAH Ectopic on the left tube side ??. Saya menahan air mata takut untuk di operate dan sebak dgn kehadiran sementara baby 10weeks 2days. Sy Redha, sy bersyukur dpt merasai moment ini walau hanya sementara. Petang tu juga sy di operation, hampir 3jam di OT room, sedar dr full bius sy kenangkan kenangan ini, kenangan paling indah sy lalui. Now sedang berpantang tanpa baby ? hari ke 16.

2 Balas

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan