Ank saya sudh 1 bln 3 hri....tiap mlm asik meragam x mau nak tidur...πŸ˜“πŸ˜“πŸ˜“

Tido mesti nk mengiring...klu x kerap terjaga ..masalh nye blh ke bby sye tido mengiring pd usia 1 bln ni???

Ank saya sudh 1 bln 3 hri....tiap mlm asik meragam x mau nak tidur...πŸ˜“πŸ˜“πŸ˜“
13 Balas
Tulis jawapan

Bedung, bagi puting (pacifier), siang jgn bagi tido, lepas everytime susu mesti bg dia berjaga kejap 60 min. Bru tido balik. Baru la mlm dia sng tido. Jgn baring baby mengiring kalau baby dh pandai bgerak2.bahaya nnt dia boleh tido termeniarap. Follow ig takingcarababies.. byk tips

VIP Member

boleh sy ada baca. tp pusing2kan jgax badannya. lg satu sis boleh cuba baby cream. jnma youbaby. sapu dgn belkang dgn perut tapak kaki skali. inshaallah lena ank tido. Anak sy pon mcm tu dulu. Lepas sy pakai baby cream ni nyenyak dia tido

mommy2 boleh cuba set tidur lena ni.. anak wani serasi guna set ni.. yg exspa tu, wani sapu untuk kempiskan perut hehehe mommy dapat manfaat, baby pok tidur lenaπŸ₯°berminat boleh www.wasap.my/60138661354

Post reply image

anak sy pun tido mengiring baru lena sikit.. tapi sy akan tukar kedudukan mengiring tu setiap kali lepas menyusu jadi kepala dia balance kiri kanan, xjadi flathead.

ank sy pun mcm tu masa umur sbulan..boleh je tp kena tukar2 posisi ngiring tu..Lepas tu kena rajin tgk la takut bby tertiarap..

kesianyaa... saya tak tau... saya pun baru pregnant anak sulung...tengah nak menambah ilmu... comel anaknya...

VIP Member

bedung sis..xyah bedung full pun xpe..asalkan tangan die tertutup..die selalu terkejut lagi tu

boleh.letak tuala,bantal aras dada baby.elak baby tertiarap.

Bedung kan anak.. Anak sy dlu bedung bru tido lena..

bole tido cmtu tp kene rajin tgok.tkot tertiarap