?

Sya nk tny mmy2 smua.. Spe yg prnah mngalami mcm sya.. Nurse sruh dtg stiap 2 hari skali untuk cek tekanan drah n test kencing.. Ni tarikh2 yg nurse sruh pegi.. Jgn kecam sya ye.. Sorry klau ayat berterabur.. #Firstbby

?
74 Balas
Tulis jawapan
VIP Member

Sy pernah kna..๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚..in case mula2 kes sangkut air kencing kotor..sb Masa jmpa dokt sy batuk pastu kna cek air kencing , haritu mmg kurang minum air masak..sb nak terkencing jek klu minum air..last2 selang 2hari kna cek bp n air kencing..sebab diiorg takot sy kna preklampisia.. alhamdullilah ok je..tapi mmg jenuh la berulang sampai 2 mggu pastu kna jumpa dokt smula..sehari sblm nk jmpa dokt tu sy minum air masak 3 liter..pagi sblm jmpa dokt tu sy x mkn pn vitamin yg nurse bagi..sy mkn mlm..sb t bila test air kencing Kat makmal ,air kencing jdi pekat..๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚.. alhamdullilah pas tu normal je..x pyh p cek bp bagai lagi

Baca lagi

Saya pun sama kena check sendiri 2kali alat tekanan darah ada kat umah.. sesi pertama seminggu selang sehari. Check up skali lagi kne lagi buat pemantauan tekanan darah kai kedua seminggu jugak selang sehari... Saya dirujuk ke hospital ampang jumaat haritu baru lepas buat echo jantung 5/3 ni temujanji lagi kt spital kat klinik ibu2 hamil yang mengalami masalah jantung ๐Ÿ˜”๐Ÿ˜Š takpa sabarjelah ujian dari Allah ni bahagian saya. Jantung saya ada masalah...

Baca lagi
Post reply image

sy...selama sebulan...gara2 berat naik terlajak... siap amik darah dua tabung lagi ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ doktor ckp nk kena kencing manis + darah tinggi... cukup dua minggu xde apa pun..semua normal..sambung pulak cek bp dgn kencing dua minggu lagi...doktor kata nk kena sawan mengandung pulak... tapi dh abis dh...dua hari skali..xde apa pun..saja je berat nk naik

Baca lagi

Saya pon kena jugak hari tu..sebab berat naik mendadak sebulan naik berat 4kg..sebab tu di suruh buat benda ni..Alhamdulillah dah abis buat ikut date2 yg nurse tu bagi..and result semua okay..dokter cakap dah tak payah buat lagi sebab semuanye normal takde darah tinggi ke apa..

4y ago

Ye sis..4 kali je kena buat tu..

sama la minggu akhir bulan 3 kena sebab masa bukak buku bp 130 dh seminggu kena buat ni tambah 3x lagi sebab berat turun banyak kata doc, nak review isnin depan, turun lagi berat tatau laaa harap naik la balik satgi kata ambil darah pulak klu turun lagi

Kalau cek BP n Urine ni mesti berkaitan dengan pre- eklampsia sis. Atau bahasa mudah, ibu pregnant yg ada preeklampsia ni boleh sawan bila bersalin. Banyak ibu kena bersalin secara operation. Sis boleh google atau terus tnya doktor utk lebih info/ kefahaman.

4y ago

Preeklampsia ni apa dan apa puncanya. Sy kena pergi every today sbb kencing kotor n hb rendah dulu. Sama ke dgn preeklampsia?

Sy kena jugak.. sbb berat setiap kali check naik je ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ sy selang sehari kena dtg check. Dia risau sy baby besar tp kalau scan doktor selalu kata baby kecik je.. last2 keluar 3.3kg ๐Ÿ˜‚๐Ÿ˜‚ kadang2 mmg apa yg misi risau tu betul la. ๐Ÿ˜…๐Ÿ˜…

Pernah..sebab bp rendah.pastu 2 hari air kencing kotor...tanya doc awak.kenapa kena dtg 2 hari sekali.kalau kencing kotor awak minum jus pagi2 sebelum pergi check..kalau bp rendah awak cari la makanan yang boleh naik kan bp jaga bp..

Saya pernah sis.. Dulu tiap2x hri cek tekana darah waktu lepas subuh dgn sblm tido. Then saya catit. Elok je ha.. Tapi bila cek kt klinik tinggi. Dr smpi diagnose saya ada whitecoatsindrome. Hehehe.. Cepat neves rasanya

sy pun penah kena daily bp masa pregnant anak 1st...sbb berat naik 3kg terus masa tu...huhu...7 hari direct check...sib semua ok...pregnant kali ni belum lg...br masuk 12weeks berat naik sikit sgt sbb muntah boleh tahan