βœ•

9 Balas

anak yang last tu csec ya? kali ke berapa csec dah tu? seeloknya tunggu anak dah 1y6m sekurang2nya baru pregnant kalau csec, tapi kalau dah pregnant, tak apa sis. nanti dah hujung2 pregnancy nanti akan kena jumpa doktor, doktor akan assess luka csec yang lepas, tengok sis boleh bersalin normal atau tak. terawal 2 bulan tu, kalau luka csec dah sembuh elok, selalunya doktor okaykan aje.

Lantak dia la kalau marah pun. Kalau dia ckp pape, awak cakap je, suami dan saya mampu nak tambah anak. Anak tu rezeki. Awak tu siapa nak tentukan rezeki saya. Sebok je nak bebel2 kat orang. I paling menyampah dengan nurse2 kk yang suka bebel entah pape. Toxic betol. Janji awak dan baby sihat. Take care ya sis.

Bukan takat jarak dekat y kena... Y jarak jauh pn di tanya... Ntah pepe jek... Doc pun pelik... Awat jauh noo awak pyer plan... serba salah jdnya...xtau nk jwp... πŸ˜“

ok je sis. sye dlu pun anak 1y2m pregnant lg. dua2 emergency czer. Alhamdulillah nurse n doktor xmarah pun. siap tnye lg bukan last year awk bru bersalin ke πŸ˜‚πŸ˜‚ haha

sy pulak lepas je beranak anak 2. doktor yg sambut anak sy siap cakap "eh senang nya puan beranak, tahun depan boleh jumpa lagi dkt sini (LR)" geleng kepala saya. πŸ˜‚πŸ˜‚

Kalau kita takda masalah kesihatan, ikut kita lah nak banak banyak mana pun. Bukan nurse yg beli beras.

ok la tu sis. nanti sis bersalin anak no 5 dah 2th 2 bulan..dah lebih dr 2 tahun memang sesuai.

@Noraijah Galius, nurse apa plk yg ajar macam tu?? kita nak tengok jarak bukan tengok jarak lepas melahirlan, tapi tengok jarak masa awk mengandung tu sbb nak tengok luka czer kat dlm perut macam mna masa anak di dalam kandungan bukan masa anak dah keluar. huhu.. 1y4m bagi czer tu kira ok jg sbb tu nurse dan dr x marah.

VIP Member

ank skrg dah setahun lebih kan...ok je tu....abaikan je apa nurse nak ckp....

terima kasih ats komen yg positif...tula mggu dpn sy pegi buat buku..

TapFluencer

1y4m tak rapat pn sis.. pegi je wat buku. InshaAllah xde pape.

kdg amik.pil perancang pun blh ngndung juga..

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan